קידוחים עד פאתי בית שמש

י"ז תשרי ה'תש"פ 16/10/19
דלק קידוחים של יצחק תשובה נכנסת לשותפות בקידוחי אופק ויהל ששייכים לחברת גלוב אקספלוריישן; דלק תשקיע כ-11.5 מיליון דולר תמורת 25% מכל אחד מהרישיונות. רישיון הקידוח באופק מגיע עד פאתי השטח המוניציפלי של בית שמש

איש העסקים יצחק תשובה נכנס לשותפות של-25% בקידוחים אופק חדש ויהל חדש. ההסכם התאפשר לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים אפשר את העסקה בחודש שעבר.

אתמול הודיעה דלק קידוחים יהש +2.73% על השלמת העסקה ורכישת רבע מהאחזקות בשני הקידוחים מחברת SOA, שהחזיקה עד כה 70% משני הקידוחים, כאשר את יתרת הזכויות מחזיקות  גלוב אקספ יהש +8.16% (20%) ושותפות קפיטל פוינט +1.22% (10%).

מדובר במיזם משותף שכל השותפות בו יממנו את המשך הפרויקטים היבשתיים הממוקמים באזור לוד ובגליל המערבי. בהסכם הרכישה דלק קידוחים קיבלה 25% מהזכויות, כלומר חלקה של SOA ירד ל-45%.

שטחו של אופק חדש הוא עצום וגבולותיו מתחילים בצפון מנתב"ג, במערב מרחובות, כולל רמלה ישובי גזר ועד לטרון שבמזרח ועד אזור בית שמש מדרום. יהל חדש ממוקם בגליל המערבי ומקביל מזרחית לאזור הקריות ומדרום גובל בכפר יהושע.

הקידוח הראשון המתוכנן יקרא יהל 1 ויקדח במבנה "מפרץ חיפה" לעומק של כ-5,500 מטר. SOA התחייבה לממן סך של עד 6.5 מיליון דולר מתקציב מבחני ההפקה ברישיון אופק חדש. הוצאות ברישיון אופק חדש, מעבר לסכום האמור, ככל שתהיינה, ישולמו על ידי הצדדים בהתאם לחלקם היחסי ברישיון אופק חדש.