קמפיין גיוס המונים לבית הכנסת שנחרב

יהונתן מאיר
ב' אב ה'תשע"ט 03/08/19
בית הכנסת "היכל הבעל שם טוב – הסינגוגה" שנהרס באטימות בסוף השבוע על ידי פקחי מנהל מקרקעי ישראל, יבנה שוב ככל הנראה על קרקע שתקצה לו העירייה. גבאי בית הכנסת יוצאים לקמפיין מצ'ינג.

השעה 03:30 לפנות בוקר היא פצע בעיר בית שמש שעדיין לא הגליד. קבוצת שוטרים ופקחים שצעדו בנחישות אל עבר בית הכנסת "היכל הבעל שם טוב - הסינגוגה". מלווים בפקחי מנהל מקרקעי ישראל על כליהם הכבדים ודחפור ענק ומאיים. גבאי ובני הקהילה שהוזעקו במהירות למקום הצליחו לעכב אותם זמן מה מלבצע את כוונתם, לפחות עד פינוי בית הכנסת מתכולתו ואחרי הוצאת הריהוט וספרי הקודש.

 

ניסיונות משא ומתן לא צלחו, אפילו סכום גדול לשאת את עלויות הכוחות שבאו להרוס שעיריית בית שמש הבטיחה למפקדי המשטרה לא עזרו. גבאי בית הכנסת הוציאו את ספרי התורה ומיד החלה ההריסה הכואבת. כל העיר צפתה בסרטונים ובתמונות הקשות  של החרבת בית מקדש מעט באטימות ובערלות לב מאין כמותה בעיצומם של ימי בין המיצרים.

 

לאחר כמה שעות מסיום האירוע הקשה הוזמנו גבאי בית הכנסת ללשכת ראש העיר ביוזמת יוסף בן לולו מנכ"ל אתר החדשות "מהדריניוז" על מנת לדון בהיערכות ובהמשך קיום בית הכנסת במקום ייעודי שיוקצה לו בשכונה.

 

ואכן, כבר ביום שישי, פורסמו מודעות לקמפיין גיוס כספים המוני לטובת המבנה החדש. בסגנון מגבית מצ'ינג בו כל אחד מבאי בית הכנסת לוקח על עצמו סכום שעליו לגייס. כל זה לטובת בית הכנסת הייחודי, שפתוח ומקבל כל אדם באשר הוא שם, בחמימות ובנפש חפצה. ונושא את זכרו של מייסד שיטת החסידות הבעל שם טוב הקדוש על פי תורתו של רבינו נחמן מברסלב זיע"א.

 

חבר המועצה מטעם סיעת ש"ס הרב ישראל רמתי היה הראשון לקחת על עצמו סכום כסף ניכר תרומה לבית הכנסת, והבטיח לסייע ככל שביכולתו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.