קרובים להכרעה: גרינברג או מונטג

ד. קושנר
ח' אייר ה'תשע"ח 23/04/18
לטענת מקורבים של  מונטג אם גרינברג הוא זה שיחליף את אבוטבול הדבר יעלה ככל הנראה לדגל התורה בתיק התכנון והבניה. התיק שהיום מהווה את חוד החנית של העשייה הציבורית בבית שמש עם תנופת בניה ופתרון מצוקת דיור לאלפי משפחות בארץ.
תמונת ארכיון (באדיבות המצלם)
תמונת ארכיון (באדיבות המצלם)

הריצה של דגל התורה בבחירות בבית שמש הפכה היום לנושא הכי חם בכל שטיבעל חרדי ברחבי הארץ. דבר שהוליד חרושת שמועות סביב פגישת חברי דגל התורה והשאלה על  ריצה עצמאית של המפלגה לראשות העיר.

בפגישה בביתו של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין הערב נכחו רבני תנועת 'דגל התורה' הגאון רבי יוסף אפרתי הגאון רבי נתן זוכובסקי וכן חברי המפלגה הארצית, אלו העלו את כל השאלות בנוגע לאפשרות הריצה בנפרד.

בדעת גדולים אמנם קצרה ידנו מלגעת ולו כמלוא נימה אך בלבטים אותם מעלים עסקני העיר בפני גדולי הדור ניתן לעשות סדר.

אוהדי מונטג מעוניינים שהמצב יישאר כפי שהוא ואילו גרינברג מעוניין בכל מאודו להחליף את אבוטבול ולהיות ראש העיר. מה שלטענת גרינברג ראוי ומוכרח בשל היותה של דגל התורה המפלגה הגדולה ביותר בעיר.

לטענת מקורבים של  מונטג אם גרינברג הוא זה שיחליף את אבוטבול הדבר יעלה ככל הנראה לדגל התורה בתיק התכנון והבניה. התיק שהיום מהווה את חוד החנית של העשייה הציבורית בבית שמש עם תנופת בניה ופתרון מצוקת דיור לאלפי משפחות בארץ.

הפגישה המתוכננת בבית הרה"ג אדלשטיין הולידה במהלך היום בכל כמה דקות ביממה האחרונה שמועה אחרת לגבי החלטת דגל התורה האם להריץ מועמד עצמאי.

חלק מהשמועות הגיוניות וחלקן אינן מביישות מושב זקנים סוער בשעת הגשת התה והעוגיות בשעת בין ערביים.

בשבוע החולף כבר הופצה שמועה מפי יודעי דבר כי ההכרעה נפלה וגרינברג ירוץ לראשות העיר ולאחר הכחשתו הגורפת של גרינברג היה נדמה שיירגעו הרוחות עד להודעה רשמית.

אולם לא עיר אוהבת כותרות כבית שמש תנוח על שמריה עד לקבלת הודעה רשמית ובכל כמה דקות הופצה שמועה אחרת כשכל השמועות באות כמובן מפי "באי ביתם של עסקני המפלגה" המקורבים לדייסת העסקנות.

מערכת "בחדרי חדרים" הגדילה לעשות והוציאה כתבה האומרת שהשאלה הוכרעה אולם ראש הישיבה הרה"ג אדלשטיין ביקש שלא לפרסמה, כותרת שיכלה להיות מוכחשת ומאומתת באותה מידה בכל תרחיש אפשרי.

סופו של יום קברניטי דגל התורה אינם מעוניינים בשלב זה לקבל הכרעה או לחילופין קיבלו הכרעה ומעדיפים לחכות איתה עד למועד הנכון מבחינתם, הציבור הרי לא יקבע מתי הוא הזמן הנכון ושום לחץ משום גורם לא יביא אותם להתחיל את מסע הבחירות קודם הזמן.

יודעי דבר אף פיזרו שמועה כי המפלגה מחכה לתוצאות סקר מקיף לבירור סיכויי המפלגה לקבל את הראשות עם גרינברג וכן סיכויי המפלגה לקבל את הראשות באמצעות מונטג.

במצעד השמועה הההזויה ביותר זוכה בגדול השמועה שדיברה על גורל, לא פחות ולא יותר שיוטל בדחילו ורחימו במעונו של הגר"ח קנייבסקי. והציבור אכל גם את הספין ההזוי הזה ודן ולש בזה עד דק.

ראש העיר משה אבוטבול ממשיך לשדר עסקים כרגיל וחורש את העיר וקהילותיה על מנת לגייס עוד ועוד תומכים שינעלו את דגל התורה מחוץ למשחק.

כל קהילה שאבוטבול סוגר קל וחומר אם היא מהגרעין החרדי האשכנזי מרחיקה את גרינברג ודגל התורה מההחלטה לרוץ לראשות.

שעון החול שלו עד לקבלת ההכרעה רץ בקצב מטורף ואבוטבול כמו שועל קרבות ותיק צובר עוד ועוד תומכים כדוגמת הרב שפיגל רבם של "קהילת חסידים" ברמת בית שמש ב'.

בין לבין אבוטבול גם הוציא ספר חידושי תורה, מערכת מהדריניוז מברכת את ראש העיר ומאחלת לו שימשיך לכתוב ולהוציא ספרים הרבה למען הגדיל תורה ולהאדירה.

עד לקבלת ההכרעה או פרסומה לציבור נותר רק לברר מה יעלה בגורל העיר במקרה שאכן דגל התורה ירוצו, אם גרינברג יהיה זה שיעמוד מול אבוטבול הרי שראש העיר לא יוותר ובסיוע של הליכוד וגור ילחם בכל הכוח בעוד גרינברג יעשה כל מאמץ על מנת לגייס את "כח" (כלל חסידי) וחלקים נרחבים מהעיר הוותיקה.

אם מונטג ירוץ מול אבוטבול יתכן שאבוטבול יאלץ לפרוע את השטר שנתן בתחילת השנה בעודו אומר שלא ירוץ מול מונטג. אבל שטרות בפוליטיקה אינם ברי פירעון ויתכן שאבוטבול "ישכח" מחתימתו על שטר זה.

מונטג מצידו מביא איתו העסקונה החזקה בעיר שרואה בו בולדוזר בעל יכולות ניהול נדירות. המסירות שלהם במהלך הקמפיין לטובת מונטג שווה יותר מכל חתימה או עדה שתביע תמיכה במועמד כלשהוא. עסקנים אלו לא יעמדו כך לימינו של גרינברג, הם גם לא עושים זאת היום כשגורל השניים עומד על כף המאזניים בימים אלו.

אז אולי כל ההתלבטות של דגל התורה היא מה עדיף, כבוד או עשיה?.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.