קשוט עצמך תחילה

אבי דוד
כ"ב כסלו ה'תשע"ט 30/11/18
אבי דוד בלי חשבון: "והנה באה ראש העיר והדגל שלה הוא שקיפות ומכרזים חיצוניים מבוקרים... ורק מלשמוע את הטענות כבר מבינים את מאמר חז"ל הידוע "עבדא בהפקירא ניחא ליה" – לעבד נוחה ההפקרות. והוא בוודאי יתקומם על הבוס החדש שיתחיל לעשות סדר בעניינים"

בשבועיים האחרונים נשמעים ללא הרף נציגים שלא נבחרו לנהל את העיר (ככה"נ אף פעם לא ניהלו אותה) חוזרים ותוקפים מעל כל במה וכלי תקשורת אפשרי את ראש העיר הנבחרת ד"ר עליזה בלוך. על המשא ומתן הקואליציוני הרציני שהיא עושה איתם, ועל ההתעקשות המוצדקת לא לשחרר להם תיקים וסמכויות לפי דרישתם, והטענה העיקרית שלהם היא שראש העיר מתנהלת בבריונות כאילו והיא נבחרה עם הפרש של אלפי קולות, "היא צריכה לזכור שהיו פה סך הכל הפרשים של כמה מאות קולות. היא צריכה לדעת שחצי עיר לא בחרה בה והיא לא יכולה להתנהל בקשיחות כזו ובסמכות כזו."

עד לתום 100 ימי החסד, הבה נתייחס לטענות ונשיב עליהם אחת לאחת.

 

ההפרש הזעום

גם בבחירות החוזרות בין אבוטבול לאלי כהן ההפרש היה כמה מאות קולות. והיו קולות בעיר הוותיקה שהצרו ובכו על זה, אבל אז כשזה לטובתכם זה בסדר? וניצחון זה ניצחון? חוק זה חוק?

ועכשיו לטענה העיקרית על כך שהיא לא יכולה ללכת נגד חצי עיר שלא בחרו בה ואם כך לכבד את הנציגים שהם כן בחרו בהם. תגידו! מה אתם צוחקים על הציבור שבחר בכם בעיניים?

וכי בקדנציה האחרונה שלטו וניהלו כאן את העיר אנשים שהציבור בחר בהם? הרי כולנו יודעים (ויש הרבה שיודעים יותר מכולנו) מי שלט כאן באמת! מי הזיז דברים בכל תחום שהוא! מי הם העסקנים והמקורבים למיניהם ששלטו ללא ביקורת ועשו מה שבא להם בכל מיני תחומים קריטיים וחשובים בעיר. כולם יודעים למי קראו ראש העיר האמיתי בכל מיני שכונות. שהיה צריך כל מיני "דברים" בעירייה הפנו לכל מיני עסקנים מקורבים שרק במאמר פיהם ובהחלטתם הוכרעו והוחלטו בקשות.

בענייני בנייה אם היית צריך משהו, אז היית צריך מידע מוקדם למי פונים קודם... ואת מי מש... (...)

בענייני מכרזים היית צריך לדעת את המבוך והדרך המדויקת למכרזי הגזע הטהורים למקורבים בלבד.

בחוק נהרי היית צריך להיות מוסד מקורב ומחובר לאיזה קליבר ועסקן רציני כדי שיאשר את הימצאותך בתוכנית.

בהקצאת שטחים.... (ההמשך ידוע)

והדברים ידועים ליודעי תורת הנסתר והאנשים השקופים בעיריית בית שמש לשעבר.

והנה באה ראש העיר והדגל שלה הוא שקיפות ומכרזים חיצוניים ומבוקרים לכל סוגי האוכלוסיות והמגזרים בבית שמש. ורק מלשמוע את הטענות וההתקוממויות על דרכה ע"י כל מיני אנשים שהתרגלו לעשות מה שבא להם בתוקף סמכותם. כבר מבינים את מאמר חז"ל הידוע "עבדא בהפקירא ניחא ליה" – לעבד נוחה ההפקרות. והוא בוודאי יתקומם על הבוס החדש שיתחיל לעשות סדר בעניינים.

עסקנים ומלחכי פינכא יקרים! אנו מבינים את צערכם ואת השינוי בהרגלים שלכם. נכון שינויים הם דבר קשה ובפרט הפסקת  הפקרות ורגילות של שנים שכל אחד עושה ומרוויח... כמה שבא לו. אבל כל ההתחלות קשות ותתחילו להתרגל למציאות ההגיונית והחוקית.

תמיד יש פעם ראשונה.