בלעדי: קשר השתיקה נסדק - פרשות חמורות בבית שמש

מערכת מהדריניוז
י"ז אב ה'תשע"ז 09/08/17 1
בשלוש שנים האחרונות, חל שינוי בסיקור התקשורתי באתרי האינטרנט והחדשות של המגזר החרדי, מחסום התקשורת החרדי נפרץ, מה שמאפשר לחשוף את המעשים החמורים ואת שמות המורשעים למען ידע הציבור ויזהר
צילום: יעקב לדרמן
צילום: יעקב לדרמן

בלתי נתפס

שהיינו ילדים הזהירו אותנו מאנשים זרים, אבל אף אחד לא חשש לשלוח אותנו הילדים לקרובי משפחה. הסיפור הבא מתרחש בבית שמש והוא נועד לגרום לכם ההורים, לא לסמוך על אף אחד, במיוחד קרובי משפחה, כי להזהיר ילדים מאנשים זרים זה מאד קל, אבל להזהיר מקרובי משפחה מוכרים? זה בלתי נתפס. 
אתם שולחים את ילדיכם לבתים של חברים? חייבים לברר מי בבית, ואם רק האבא נמצא שם, לא לשלוח את הילד! 

שניים מהמקרים החמורים אירעו ברמת בית שמש ב' , מדובר בשני חשודים שביצעו מעשים חמורים בבנותיהם, ולאחר תלונות שהוגשו ע"י הבנות נסגר התיק באופן מוזר.

 

שכונה חדשה - גן עדן לפושעים

לפי עדויות שהגיעו למערכת על מקרה נוסף, מדובר על נ' אדם שכבר הוזהר מספר פעמים, והורחק מבית כנסת ע"י אחד מהמתפללים, נ' חשוד במעשים חמורים ביותר, ועבר בחייו עשרות פעמים דירה, לא מזמן "נחת" ברמה גימל שכונה חדשה, וחממה פוריה לפושעים שרוב הציבור עדיין לא מכיר.

בשלב זה ידוע כי "משטרת הצניעות" מטפלת בחלק גדול מהמקרים, אנשי אכיפה שנמצאים בקשר עם המגזר החרדי סיפרו למהדריניוז כי בשנים האחרונות מתקיים שיתוף פעולה הדוק עם המנהיגות החרדית. כך נערך לפני כשנה כנס סגור של רבנים בנושא המעשים החמורים, בירושלים פועל כיום מרכז לטיפול בנפגעים קטינים בחברה החרדית בשיתוף חוקרי משטרה, פסיכולוגים ועובדי רווחה מטעם העירייה. לגבי בית שמש הטיפול אומנם מגיע ב"טפטוף" ולדעת המערכת רוב המקרים עדיין זוכים להסתרה ממוסדת, עד לפני כמה שנים אפשרות של שיתוף פעולה עם המשטרה לא היתה קיימת כלל. בנוסף, בתי ספר רבים - בעיקר מוסדות לבנות, גם בקהילות שמרניות יחסית הטמיעו "תוכניות מוגנות" נגד מעשים חמורים במשפחה ובקהילה. יש לציין כי ישנם מקרים בהם תלמודי תורה, בתי ספר לבנות "בית יעקב" ו"ישיבות קטנות" מעודדים הגשת תלונות למשטרה.

דבר אחד לא ברור בסיפורים החמורים הללו, מי הם האנשים שידעו על מה שהולך בתוך אותם בתים ושתקו? 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • מה עם המשטרה? מדוע דברים נסגרים בפנים?
    מי שמכם?