ראש העיר במשכן שילה

כ"א אלול ה'תשע"ז 12/09/17
שיאו של הביקור היה בעת הקרנת המיצג האור קולי במגדל. בתפקיד "חנה" משחקת השחקנית מיטל בן לולו מבית שמש, יש לציין שהסרטון שודרג לאחר שהיה מוצג כ 15 שנה רצוף.

ביקור יוצא דופן קיים ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול באתר שילה הקדומה המצוי בקרבה לירושלים וזוכה לפיקוח משמרת הקודש והחינוך.

הרב אבוטבול סייר באתר כשהוא מלווה באנשי לשכתו כאשר את הסיור מוביל ראש מועצת מטה בנימין מר אבי רואה יחד עם מנהלי אתר שילה הקדומה.

במהלך ביקורו באתר, שנחשב לאחד הפופולאריים בקרב ציבור המטיילים החרדי, התרשם ראש העיר מהפעילות במקום המשלבת הנאה תוך המחשת תכנים מהמשכן.

שיאו של הביקור היה בעת הקרנת המיצג האור קולי במגדל. הרב אבוטבול צפה במיצג שהותאם במיוחד למגזר החרדי ע"י יהודה גרובייס. המיצג זוכה לאהדה רבה בקרב מוסדות החינוך, תלמודי תורה, בתי ספר וסמינרים לבנות.

כמו כן סייר ראש העיר בתצפית אשר משקיפה על המקום בו התפללה חנה את תפילתה הידועה וכן צפה בקנקנים מתקופת המשכן מלפני 3100 שנה ונרות מלפני 2000 שנה מתקופת בית המקדש השני.

באתר המבקרים שילה הקדומה נמצאים שרידיה של העיר שילה המקראית, ובימים אלו מתנהלות חפירות ארכיאולוגיות על מנת לחשוף עוד מהתוואי של העיר ולזכות לחזות איך נראתה העיר בזמן יהושע בן נון.

מלבד המימד ההיסטורי קיימים בשילה הקדומה מגוון אטרקציות חווייתיות כאשר המבקרים יכולים לצפות בחיזיון אור קולי במגדל הרואה כאשר החיזיון מוקרן על גבי זכוכיות על רקע הנוף הבראשיתי,

כן קיים באתר רחוב המלאכות הקדומות במסגרתן ניתן להשתתף בסדנאות ולחזות ברבות מהמלאכות שנהגו בעבר כמו בית אריגה לטווית צמר, כדרות – יצירת כדים, יצירת חלילים ועוד.    

 

הסרטון הקודם במיצג : (בסרטון זה ישנן תמונות נשים)

                   

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.