ראש העיר עשתה שכונה ב"גפן"

יהונתן מאיר
א' תמוז ה'תשע"ט 04/07/19
’עושים שכונה׳ בשכונת הגפן- שומעים את קולם של התושבים ראש העיר, עליזה בלוך והצוות המקצועי קיימו אתמול מפגש תושבים בשכונת הגפן במסגרת פרויקט ׳עושים שכונה׳ של לשכת ראש העיר.

שכונת הגפן היא שכונה ותיקה מאוד על התפר בין בית שמש הותיקה של השיכונים לבין גבעת שרת. אל המפגש הגיעו עשרות מתושבי השכונה אשר שיתפו במציאות המורכבת שהם חווים בשכונה לרבות תנאי המגורים, סוגיית טיפול השטחים הפרטיים, היעדר שירותי ניקיון מספקים ותשתיות רעועות בנות שנים רבות. וכך, ראש העיר, עליזה בלוך והצוות המקצועי קיימו אתמול  מפגש תושבים בשכונת הגפן במסגרת פרויקט ׳עושים שכונה׳ של לשכת ראש העיר. 

ראש העיר עליזה בלוך אמרה לתושבים: ״הגעתי עם צוות העירייה בכדי לשמוע ולתת תקווה לפינוי בינוי שעתיד להתרחש. הצוות שלי ואני קיבלנו הרבה חומר למחשבה- כיצד ניתן לשפר את החיים של התושבים כבר בזמן הקרוב ולא רק בעוד כמה שנים. זה דיסאוננס שאני מתמודדת עימו הרבה כמו כמה להשקיע בשכונה שהוכרז בה תהליך של התחדשות עירונית. עם זאת ברור לנו שיש לפעול במיידי לשיפור הניקיון, פינוי האשפה, יצירת גן משחקים, הנגשת השירותים החברתיים. הזמנתי הערב תושבים להיות מעורבים בעתיד השכונה ואני שמחה על ההיענות היפה גם בנוכחות וגם ברצון לקחת חלק בצוות שיוביל את השכונה. זה נותן לכולנו תקווה. אני מאמינה בשכונה ומאמינה בתושבים שבזכותם נוביל את השינוי המיוחל״.

כזכור, מאז שנכנסה בלוך לתפקידה, הגיעה בלוך יחד עם הצוותים המקצועיים ל-15 שכונות באמצעות מפגשי ׳עושים שכונה׳ ובאמצעות סיורי בוקר מקצועיים עם תושבים. במסגרת המפגשים והסיורים לומדים לעומק על הסוגיות העירוניות ומה התושבים צריכים. בימים אלו נבנה צוות העבודה מקצועי שיגזור תכנית עבודה לכל שכונה ושכונה, וטיפול רוחבי בסוגיות שחזרו על עצמן אשר נוגעות לכל השכונות בעיר.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.