בזכות מהדריניוז העירייה נכנעה

יהודה סגל
ח' תשרי ה'תשע"ח 28/09/17
תכננתם, רציתם, התרגשתם: הפסטיבל החינמי השנתי "מוזיקה יהודית בבית שמש". הוא היה צריך להתקיים ביום ראשון, חוה"מ סוכות הבא עלינו לטובה, עד שהעירייה ביטלה אתו בחטף.

(עדכון: בזכות הצפת הנושא במהדריניוז, העירייה "מצאה תקציב" בסוף, והארוע מתקיים כרגיל...)

הפסטיבל מתקיים כחמש עשרה שנה כבר – ברציפות! זה מביא מבקרים מכל הארץ, ואולי אף מחו"ל. לפני שנים הוא היה אורך 3 ימים רצופים. כל עיר מנסה להתהדר באירועים כאלו שימשכו אליה תשומת לב חיובי, ויראו להם את פניה היפים של העיר. פתאום מוסרים לנו בעירייה על ביטול "מחוסר תקציב".

אי אפשר להוכיח ממסמך או הקלטה סודית שזו הסיבה, אבל אנחנו כן יודעים שכל שנה מחדש הקנאים באים ומפגינים ומדפיסים מודעות רחוב נגד "ישיבה מעורבת" במקום. הרי כל שנה משה אבוטבול ועירייתו עושים רעשים של "חוסר תקציב", עד שמפעילים עליהם לחץ. הפעם הלחץ גבר, אז במקום לערוך בתערובת, כרגיל, פשוט ביטלו הכל.

יושבים שם משפחות-משפחות. בחלק התחתי של האמפיתאטרון יש הפרדה, אבל לא בחלק העליון. למה? משום שזה רשמית אירוע לציבור הכללי, ואין לעירייה תירוץ או רשות להפריד מגדרים, זאת למרות שהבאים בפועל הם דתי לאומי, חוצניקים, וחרדים פתוחים.

בל נשכח: זו אותה עירייה שבטקס הסכמי הגג הביאו את המפיק, אולי הכי יקר בארץ, מיכאל כפלין ב-170,000 ש"ח עבור קומץ אנושי...

זו אותה עירייה שמימנה הופעת אייל גולן ב-150,000 ₪. אלא מאי? שם זה היה לחילונים, אז הקנאים שתקו. לזה הם קוראים "חוסר תקציב"?!

ובכלל, מה השתנתה שנה זו מכל שאר השנים שכ"כ נעדר התקציב פתאום? אה, יש משהו נוסף שלא מספרים לנו?

הזמר הישן מתנגן לנו בשפתיים: "אבוטבול שוב נכנע ללחצים". עם כזה סקנדל של שבירת מסורת בת 15 שנים פותחים מערכת בחירות?! נעדרתם בכיתה א' לפוליטיקה, שם מלמדים על "לחם ושעשועים"?!

וספציפית לבית שמש, כותרת טובה לפעמים לא הייתה מזיקה...

תגובת דובר העירייה לשאלה מה הסיבה לביטול הפסטיבל: "מחוסר תקציב". על השאלה "זו אותה עירייה שבמסיבת הסכמי הגג הביאו את המפיק, אולי הכי יקר בארץ, מיכאל כפלין ב-170,000 ש"ח עבור כעשרים אנשים...?" קיבלנו: ההשוואה אינה במקומה והנתונים שהבאת אינם נכונים.

תגובת עו"ד רינה הולנדר: ממה שביררתי אין שחר לטענה הזו.

עדכון: בזכות הצפת הנושא במהדריניוז, העירייה "מצאה תקציב" בסוף, והארוע מתקיים כרגיל... תודה מיחודת למר דוד וקנין שדואג כל שנה לארגון הפסטיבל (ללא טפיחות שכם פוליטיות).

 בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.