רפואה קרובה: שדולה בכנסת למען הקמת ביה״ח בבית שמש

יוני קפלן
ו' כסלו ה'תש"פ 04/12/19
את השדולה הקים ר״ע לשעבר ח״כ הרב משה אבוטבול, ואליו הצטרפו 27 חברי כנסת מימין ומשמאל • ח״כ אבוטבול: "כולם שותפים למטרה להקים במקום בית חולים אזורי עם כל המחלקות הנדרשות" • היוזמה זכתה לגיבוי של סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן
ח״כ אבוטובול מגיש את מסמכי השדולה ליו״ר הכנסת
ח״כ אבוטובול מגיש את מסמכי השדולה ליו״ר הכנסת
 
"לאור גידולה ופיתוחה של העיר בית שמש, וכן הגידול המבורך של תושבי העיר שימנו בעוד כעשור כרבע מיליון תושבים, וכיום ישנם כל שנה כ-5000 לידות, ובעיר כ-500 רופאים ואחיות, והוקצה שטח 120 דונם למטרה חשובה זו", כך נכתב בדברי ההסבר שהגיש ח״כ הרב משה אבוטבול (ש"ס) למזכירות הכנסת בטופס רישמי עליו חתמו 27 חברי כנסת, למען הקמת שדולה שתקדם הקמת בית חולים בבית שמש.
 
ח״כ אבוטבול, עד לא מכבר כיהן כראש עיריית בית שמש, דאג להקצות שטח להקמת בית חולים אזורי בבית שמש יחד עם בית החלמה. כמו״כ נועד במהלך השנים עם פילנתרופים חשובים בעולם היהודי שמוכנים להטות כתף למען הקמת בית חולים ומרכז רפואי בבית שמש.
 
כעת מנסה מהכנסת לקדם את השלב הבא בתוכנית, ויחד עם שני חברי כנסת נוספים מבית שמש, חה"כ קטי שטרית מהליכוד, וחה"כ עומר ינקלביץ מכחול לבן, הקים את השדולה החדשה ששמה "שדולת חברי הכנסת להקמת מרכז רפואי, בית חולים לעיר בית שמש", וביום רביעי השבוע הגיש את הטופס המלא למזכירות הכנסת, וכן ליו"ר הכנסת חה"כ יולי אדלשטיין.
 
לאחר הקמת השדולה מתכוון חה"כ אבוטבול להרחיב את הפעילות ולערוך בכנסת כנס משותף של כל חברי השדולה, יחד עם ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך, ראש מועצת מטה יהודה ניב ויזל, ואישים נוספים מהאזור, בכדי לפעול יחדיו מול הממשלה החדשה שתוקם, להעביר הצעת מחליטים שתכיר בצורך להקים בית חולים בבית שמש.
 
יצויין כי בקיץ האחרון קיימה ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך וחבר המועצה הממונה על תחום הבריאות, ישראל סילברסטין סיור מקצועי עם מנכ״ל הדסה עין כרם, פרופסור זאב רוטשטיין וצוותו המקצועי, ודנו על הקמת שלוחה של בית החולים בבית שמש. בית חולים מתקדם ומודרני עם רפואה איכותית ומקצועית ומכוני רפואה, במהלכו ראו מיקומים פוטנציאליים להקמת בית החולים. 
 
לפני הגשת טפסי הקמת השדולה נועד חה"כ הרב אבוטבול עם סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, והעניק לו עותק מהטפסים, ושמע ממנו כי אף הוא שותף לנחיצות של הקמת בית חולים בעיר בית שמש, עיר שמפתחת בצעדי ענק, וראוי שתושבי העיר יוכלו לקבל את כל השירות הרפואי בעיר. כמו כן הרב ליצמן אמר לאנשי לשכתו לעזור לנושא החשוב ולקדם אותו ככל שניתן. 
 
מסמכי השדולה החתומים
 
רה״ע ד״ר עליזה בלוך בסיור עם פרופ׳ זאב רוטשטיין והצוות המקצועי 
 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.