רשמים מישיבת המועצה הקולנית

אבי דוד
ט"ו טבת ה'תשע"ט 23/12/18 6
אבי דוד: "הרי הושפלתם קבל עם ועולם בבחירות וקלונכם יצא ברבים, אי העשייה כל כך הובלטה. עד שכל מי שראה את הקרקס השתתף בצערכם על איבוד המשרות והכורסאות המדושנים, אבל בעיקר וזה העיקר לא קנה את הלוקשים שלכם!"

גם אני כמו רבים מתושבי עירנו והארץ בכלל צפו בהסרטות המבישות של הקרקס הקולני והלא מכובד שהיה בישיבת המועצה האחרונה בעירייה, וגם קראתי את הודעתו של חה"כ גפני שאמר שדגל התורה תהיה אופוזיציה כמו שהם יודעים להיות וכמו שהם היו בזמן ממשלת לפיד.

אני זוכר היטיב את האופוזיציה הלוחמת שהיו החרדים ללפיד באופוזיציה והם עשו את זה טוב מאוד וגם עברו מסך בצורה מקצועית וכל מי שצפה נהנה וברוב הפעמים אף הזדהה עם המאבק החרדי שנרדף ע"י כל מיני גורמים שלא רצו אותו בכל תנאי בממשלה וכל המצע שלהם היה רק איך מצרים ועוקבים אחרי החרדים ומקצצים להם במה שרק אפשר, ומנסים לשנות אותם ולגעת בכל הקדוש והיקר להם ללא כל התחשבות ברגשותיהם, תוך כדי שיסוי של ציבור בציבור על חשבון השמצת החרדים והפיכתם למשתמטים וגונבי מס, ושודדי קופת המדינה ומגבירי העוני וכ"ו.

ולכן המאבק היה צודק ואף מרתק אין סרטון שערוץ הכנסת שחרר מנאומיו של משה גפני ואייכלר שלא נצפה ע"י אלפי אלפים של חרדים ולא חרדים, אין פעולה של פרוש ויעקב אשר שלא סוקרה בתקשורת ועוררה עניין לציבור, כי הם קמו וזעקו את זעקתו של ציבור גדול ששלח אותם להלחם בשבילו, הם הגנו על ציבור שהיה הולך ומושמץ מיום ליום ללא פרופורציות, רק כי הוא הציבור שאפשר לעשות בו וללכך עליו מה שרוצים ואף אחד לא יעצור בעדך לא משפטית ולא משמעתית. (בשונה מציבורים של מיעוטים אחרים כאן במדינה... וד"ל)

אבל להעתיק את אותו דפוס פעולה למליאת מועצת העיר בית שמש לחמישה השנים הבאות לכל ישיבת מועצה מחדש, וכל פעם עם גימיקים ושטיקים חדשים???

האם זה אותו דבר? האם אלו הנסיבות? האם זה הצורך? האם זה מה שהציבור צריך משלוחיו? האם זו הדרך הנכונה להשיג תוצאות? והכי לא מובן מה ההקבלה של האופוזיציה היום בבית שמש לאופוזיציה הזכורה לנו מימי לפיד בכנסת?

כאן יש לנו קואליציה שחברים בה חלק מהציבור החרדי, יש כאן ראש עיר שמכריזה קבל עם ועדה ובכל הזדמנות שכולם שווים בעיניה שהיא מבינה את צרכיו של כל ציבור וציבור כאן בעיר. שהיא לא תתן לקיים כאן מלחמות חרדים חילונים, ראש עיר שנבחרה ע"י אלפי חרדים שרצו שינוי, וכבר שבענו מלכתוב ולדבר על כל העוולות והניהול שהיה עד היום. כולם מבינים את השינוי שהיה נצרך ביותר לעיר שלנו. כולם מצפים לדרך חדשה. כולם נותנים אימון ונותנים את הזמן לראות תוצאות בשטח. אז מה ההצגה? על מי אתם מנסים לעבוד כאילו אתם לוחמים למען ציבור עשוק ונגזל, כאילו אתם מייצגים את הנרדף. הרי אתם מנסים לייצר מציאות של מסכנות בכל הכוח בזמן שהוא אינו קיים, ולראיה אפשר לראות את התגובה הנאצלת המתחשבת והרגועה שקיבלתם מראש העיר בזמן קרקס הצעקות, היא לא יצאה מהכלים כמו שרציתם, היא לא נגררה לעימות, היא ישבה בקור רוח ותפקדה יופי בסיטואציה המבישה והבזויה. היא ועוד רבים מתושבי העיר חרדים ולא חרדים הביטו בכם בחמלה וברחמים, אבל גם רואים אותכם כמסכנים וכילדים שלא יודעים להתמודד עם כל מצב, חסרי אסטרטגיה וכבוד עצמי, הרי הושפלתם קבל עם ועולם בבחירות וקלונכם יצא ברבים, אי העשייה כל כך הובלטה. הישיבה המרובה על הכורסאות כל כך התנפחה. עד שכל מי שראה את הקרקס השתתף בצערכם על איבוד המשרות והכורסאות המדושנים, אבל בעיקר וזה העיקר לא קנה את הלוקשים שלכם! ההצגה הזאת לא עוברת מסך, היא לא מביאה לכם צופים ולא מושכת קהלים, היא רדודה ומביישת רק אותכם הבמאים והשחקנים שכל כך מוכרים כבר לציבור אחרי עשר שנות הצגה רדומה וכושלת!

נדגיש ונאמר שאנו במדינה דמוקרטית וזכותה של כל סיעה לשבת באופוזיציה. ולהשתמש בכל מה שמוקנה לה בחוק בחברי אופוזיציה. אבל חייבים להיות הגיוניים ומעשיים לטובתינו כחרדים ולטובת השם שלנו בציבור הרחב. אין כאן ציבור שרוצה במלחמות נגד הציבור החרדי, אין כאן שנאה ברחובות לכל חרדי, אין כאן שום התנכלות לאורח חיינו, אל תנסו בכוח לעורר בחילה ושאט נפש אצל תושבי העיר הלא חרדיים בראותם אותכם נלחמים על כלום, תהיו הגיוניים ותנסו לבנות ולשתף פעולה יחד לטובת הציבור ששלח אותכם, יש הרבה מה לקדם בעיר רק לציבור שלכם. ויש כאן ראש עיר שלא נוקמת באף אחד ולא נותנת לאמוציות מיותרות להנהיג אותה. יש כאן ראש עיר שמעוניינת בכל ליבה ונפשה לייצג את כולם ולעשות למען כולם ולהכיר את כולם. יש כאן ראש עיר שמגיע לה הרבה הכרת הטוב על התנהלותה בעיר הכל כך מורכבת ורגישה שלנו, על התנהלות רגישה ומתחשבת כל כך המון בציבור החרדי שרובו לא רק שלא בחר בה אלא בשונה מהקמפיין שלה אף השמיץ אותה בקמפיין וכתב עליה כל דבר אפשרי שלא שייך אליה ולאישיותה. ובשונה בהרבה ראשי ערים שנבחרו כאן בארץ ומלמדים היטיב את הלקח שלהם למתחריהם... היא לא נוטרת איבה מהרגע הראשון. היא חוזרת ואומרת שהיא רוצה לראות אתכם בקואליציה פועלים למען כל הנדרש תיקון ושיפור כאן בעיר. יש מאחריה את כל תושבי העיר הוותיקה שרואים בה תקווה וחבל הצלה לחייהם ועתידם ומוכנים לעשות בשבילה הכל, והיא לא מנסה לקטב את הקהלים ולשסות ביניהם. אלא ההיפך וכנגד כל הגיון של רוב רובם של נבחרי ציבור ופוליטיקאים, לא מגדילה את הפערים ומגדרת את המחנה שלה ע"י הפרדת המחנות, אלא רק מקרבת ומדברת על כך שאין כאן ולא תהיה כאן והיא לא תתן לייצר כאן פילוג וקיטוב בין הקהלים.

ולכן המתבקש ממכם הוא לא לחלל שם שמים בגלוי בפרט שחלק ניכר מהנציגים החרדיים כן בקואליציה אז הציבור לא קונה את זה כעושק החרדים, אלא כבכי ונהי על כסאות ותפקידים.

ושאלה לסיום האם הדרך הזו קיבלה את הסכמתם של גדולי הדור שאתם כל כך הרבה מתייעצים איתם על כל צעד ושעל... ??? 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
 • אתה כנראה קבלת כסף כמו התקציב בבחירות מעליזה בלוך, אזזה מה שאת כותב, לא ילך לה לברווזה עליזה שצולעת!!!!
  אין עליך מונטה תמשיך ותראה לה את הכיוון עד שהיא תכנע
 • אני לא מכיר אותך אבל כמה כסף קיבלת על הכתבה הזאת אם אתה כך כותב או אתה לא מכיר את הציבור בכלל או שקיבלת כסף או שאתה מצדד במישהו אחרת לא מובן איך כתבת את כל השטויות הזאת
 • כדאי מאוד לכולם לקרוא את דו"ח מבקר המדינה על שנת 2016 כדי להבין כמה העירייה הייתה מושחתת וכמה מגוחכת צביעותם של מפלגת דגל התורה שפתאום החוק הוא נר לרגלם.
 • כל מה שעשתה מאז שנבחרה לתפקידה הוא רק לשסות ציבור בציבור.
  פילגה בשנאתה את החרדים כשהכניסה רק חלקים ממנה לקואליציה ולשאר נתנה הצעות מבזות שאין בהם דבר.
  לזה אתה קורא שהיא רוצה אותם בקואליציה? נו באמת תהיה רציני...
 • ישר כח
  באמת שאיבדו את הצפון.
  איפה ואהבת לרעך כמוך
  או אפילו כבוד בסיסי לבני אדם.
 • היא כל כולה דיבורים, במעשים עד עכשיו היא רק עשתה דברים נגד הציבור החרדי באמתלה "מקצועית" כדברי לפיד "שדואג לחרדים" גם היא "דואגת לחרדים" אתה מאמין לה כמו שהיו כאלה שהאמינו ללפיד, בשטח היא פועלת רק נגד חרדים כל הזמן,
  למה היא רצתה לתת שעתיים חינם חניה רק במרכז המסחרי של העיר הוותיקה? למה היא מפטרת את כל העובדים שאין להם תואר, הכל בשביל לפגוע בחרדים, כמובן לא מדבר על עצירת השבס, על המקוואות שהיא העבירה לשליטת הבית היהודי, בקיצור תמשיך להאמין לה.....