שביתה פתאומית: אין פינוי אשפה בעיר הוותיקה

יוני קפלן
י"ז טבת ה'תש"פ 14/01/20
ועד עובדי עיריית בית שמש פתח בשביתה פתאומית בעקבות טענות כלפי העירייה על כניסת של קבלני משנה לאזורי הפינוי של עובדי התברואה. העירייה בתגובה: "ועד עובדי העירייה משבית ללא כל סכסוך עבודה מאושר על ידי ההסתדרות, את ניקיונה של העיר הוותיקה"
ערמות האשפה ברחבי העיר
ערמות האשפה ברחבי העיר

ועד עובדי עיריית בית שמש פתח היום (שלישי) בשביתה פתאומית בעקבות טענות כלפי העירייה על כניסת של קבלני משנה לאזורי הפינוי של עובדי התברואה. לטענתם העירייה מפרה את הסיכומים ולא מאפשרת כניסה למו"מ.

במכתב ששלח היום בא כוחם של ועד העובדים נכתב "לנוכח העובדה כי ועד העובדים מונע את כניסת הקבלנים לאזורים בהם מפנים עובדי העירייה, הרי שהופסקה ההפרה מצד העירייה וניתן לשוב לשולחן הדיונים ולחדש את המו"מ עוד הבוקר. אולם עוד זה מדבר ולוועד העובדים נודע כי הבוקר הנחתה העירייה את הקבלנים להיכנס לעבודה באזורים בהם עובדי העירייה מפנים וכי בפועל עובדי הקבלן מבצעים את העבודה בכל אזורי העיר. כתוצאה מכך, נזעקו חברי הועד אל שטחי העיר ומנעו את המשך עבודת הקבלן."

בהמשך נטען בשם ועד העובדים כי המשטרה אינה רשאית להתערב בסכסוך, וכי בשונה מעמדת העירייה, ההסתדרות כן אישרה את סכסוך העבודה.

עיריית בית שמש מסרה בתגובה: עיריית בית שמש רואה לנגד עיניה את רווחת התושבים ופועלת לילות כימים כדי לשפר את מצב הניקיון והתברואה ברחבי העיר.

לצערנו הרב, ועד עובדי עיריית בית שמש יצא היום לשביתה פראית, ללא כל סכסוך עבודה המאושר על ידי ההסתדרות, ומונע, באופן לא חוקי, את ניקיונה של העיר הוותיקה. בין השאר הועד מונע מעובדים בתברואה ובניקיון לנקות חלק מרחובות העיר, הועד סגר את השער של מסוף האשפה ולא מאפשר פינוי אשפה מהמסוף לאתר פינוי האשפה האזורי, דבר הגורם למפגע תברואתי הפוגע בכלל תושבי העיר.

בעירייה אף מלינים על הוועד בכך שמונע מזה זמן מה את הצבת הפחים החדשים בכל רחבי העיר לרווחתם של התושבים במקום הפחים הקיימים, וזאת ככל הנראה בשל מניעים זרים.

בעירייה מדגישים כי טענותיהם של ועד העובדים על העסקת עובדי קבלן כתגבור לעובדים הקיימים לא ברורה לנו. שכן העסקתם של עובדי ניקיון ותברואה במסגרת עבודות קבלן קיימת מזה שנים בעירייה וכי העירייה לא שינתה את הסטטוס קוו ומזה שנים ממשיכה להעסיק את עובדי הקבלן באותה המתכונת. ועל כן, לא ברור להנהלת העירייה על מה הועד נאבק ולמה דווקא עכשיו.

העירייה קוראת לוועד העובדים להפסיק לאלתר את השביתה הפראית ולחזור לשולחן למו"מ בתום לב ולנהוג לפי החוק. בעירייה אף מדגישים כי פועלים לגייס עובדים חדשים לעירייה כמו נהגים, מנופאים, עובדי רווחה וחינוך, דבר הנעשה בשיתוף עם הועד ועל פי צרכים שהעלה להנהלה.

מנכ"לית העירייה, מירה מינס: "שיפור הניקיון ומצב התברואה ובריאות התושבים עומד לנגד עיננו תמיד וכמובן שזה לצד דאגה לעובדי עיריית בית שמש המסורים. אנחנו נמשיך ונעשה הכל בכדי לדאוג לתושבינו ולטפל בניקיון העיר. אנו קוראים לוועד העובדים לשבת איתנו למו"מ בתום לב על מנת לפתור מה שדורש פתרון״

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.