שוב: הפרת סדר ותקיפת שוטרים במהלך אכיפה

יוסי לוז
ז' שבט ה'תשפ"א 20/01/21
כוחות משטרה שפעלו גם היום לאכוף את הסגר, במסגרת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות הקורונה, איתרו מוסד חינוכי ברמה ג' שפעל בניגוד להנחיות • במקומות התפתחו הפרות סדר, תוך קריאות נאצה וניסיונות להכות את השוטרים באגרופים ובעקבות כך נעצרו שני חשודים בגין תקיפת שוטרים ובשל סירוב להזדהות בפני שוטר
צילום א.ז
צילום א.ז
תיעוד מצלמת גוף מהפעילות | צילום: דוברות המשטרה

במסגרת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה וכחלק מאכיפת הסגר, בשעות הבוקר המאוחרות איתרו כוחות המשטרה מוסד חינוכי ברחוב חגי הנביא בשכונת רמה ג' בעיר שפעל בניגוד להנחיות – ובמהלכו הותקפו על ידי עשרות מתפרעים, תוך קריאות נאצה לעברם וניסיונות להכותם באגרופים.

החל משעות הבוקר פעלה המשטרה ברחבי העיר על מנת לאכוף את הסגר ולמנוע הפרת הנחיות. במהלך הפעילות אותרו רכבי הסעות ובהן תלמידים שהיו בדרכם למוסדות החינוך הפועלים בניגוד לתקנות ובגירים שהיו בדרכם להפר את הסדר סמוך למקומות פעילות המשטרה. במהלך הפעילות נרשמו דו"חות אכיפה לנהגי רכבי ההסעה, למפרי איסור התקהלות ולמוסדות חינוכיים שפעלו בניגוד לתקנות.

כמו כן, בשעות הבוקר בוצעה אכיפה נרחבת ברחבי בית שמש, כשבכלל זה נערכו בדיקות למימוש הנחיות הקורונה בעשרות מוסדות חינוך – כאשר לקראת הצהריים גילו השוטרים ברמה ג' תלמוד תורה של הפלג הירושלמי שלא הוחרג מהתקנות ופעל בניגוד להנחיות הסגר.  

מדוברות המשטרה (ירושלים) נמסר, כי "במקום אותרו תלמידים רבים שהחלו להתקהל סביב השוטרים, תוך קריאות נאצה וניסיונות להכות את השוטרים באגרופים. בנוסף, תוך זמן קצר התקהלו במקום עשרות רבות של מפגינים שהחלו להפר את הסדר תוך עימות עם השוטרים".

"במהלך האירוע נעצרו שני חשודים בגין תקיפת שוטרים ובשל סירוב להזדהות בפני שוטר", הוסיפו במשטרה, תוך שציינו, כי "גם במהלך יציאת הניידת בה העצורים לכיוון תחנת המשטרה, המשיכו עשרות מתפרעים בניסיונות למנוע את פעילות המשטרה, תוך חסימת הניידות ובשל כך נאלצו השוטרים לפעול לפיזורם".

נזכיר, כי גם אמש אכפה המשטרה את הסגר ברחבי העיר באופן קשוח ובמהלך הפעילות אותרו באותה שכונה מוסדות חינוך שפעלו בניגוד להנחיות וכן הסעות תלמידים שהיו בדרכם אליהם. בדומה להיום, במהלך הפעילות עשרות התגודדו ותקפו שוטרים, תוך ניסיונות למנוע מעצרם של חשודים בהפרת הסדר.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.