שחזור מדוייק לתיבת נוח

יהונתן מאיר
ב' חשון ה'תש"פ 31/10/19
חלום שחלם הולנדי אוהב ישראל בו הוצף האזור שבו הוא גר בעקבות מבול מהסוג שמתואר בספר בראשית. גרם לו לבנות שחזור מדוייק לתיבת נוח שכתובה בפרשתינו. ועד שהספינה הגדולה תובא לישראל כפי חלומו של היוצר צפו בוידאו

ג'ונה הויברס, איש עסקים בן 60,  הולנדי בנה תיבת נח בדיוק על פי ההוראות שקביל נח מהקב"ה - כפי שמתואר בספר בראשית. תיבת נח של הויברס שטה בינתיים בנהר המאס בהולנד וגורמת ללא מעט פרצופים מופתעים במדינה השקטה. 

חלומו של הויברס הוא לשוט עם התיבה שבנה אל ארץ ישראל. "גם הבעיות וגם ההצלחות של ישראל מעסיקות אותי תמיד." התיבה נבנתה במשך 4 שנים ומלאכתה הסתיימה בשנת 2012. בתיבה יש כ-12 אלף עצים ושוויה מוערך בכ-5 מיליון דולר. כדי להשיט את התיבה לישראל, ג'ונה זקוק ל1.3 מיליון דולר, זאת בגלל העובדה שלתיבה אין מנוע ויש צורך לשכור אוניה שתשיט את התיבה. 

בראיון ל-The New-York Jewish Week אומר הויברס "אני אוהב בישראל את הארץ, את המדינה ואת האנשים. הם לא מצייתים, הם עושים מה שהם רוצים, הם נוהגים כמו משוגעים ודוחפים בתור. הם בדיוק כמוני" אומר הויברס. "בניתי את התיבה הזאת כדי להראות את קיומו של אלוקים. את התיבה בנו רק שבעה אנשים במשך ארבע שנים כדי להוכיח שאת תיבת נח היה ניתן לבנות בדיוק על פי ההוראות המופיעות בתנ"ך.

אני רוצה שילדים יסתכלו על התיבה ויבינו שמה שכתוב בתנ"ך נכון."   הרעיון לבנות את התיבה עלה לראשונה בראשו של הויברס כאשר הקריא לילדיו את סיפורו של נח. ואז, בשנת 1993 החליט להתחיל לבנות את התיבה. להויברס לקח 13 שנים לבנות את התיבה הראשונה שלו, אך היא לא הייתה על פי המידות האמתיות המופיעות בתנ"ך. אחרי שסיים את התיבה הראשונה, החליט הויברס לבנות תיבה בגודל המקורי. 

בינתיים, עד שהספינה - תיבה תובא לישראל אם אכן כך יקרה, אפשר לפחות לצפות בווידאו

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.