שישי תרבות: כותרות וגלרייה

יהונתן מאיר
ח' אדר ב' ה'תשע"ט 15/03/19
גלריית תמונות ותקציר הדברים שהעלו הפוליטיקאים שהתארחו עד כה בתכנית שישי תרבות בהנחיית איש התקשורת אטילה שומפלבי באשכול פייס בית שמש. חלקם אף התפרסמו ועוררו הד ועניין תקשורתי ארצי
יו"ר ועדת הכספים משה גפני בכנס
יו"ר ועדת הכספים משה גפני בכנס

 ח"כ הרב משה גפני בשישי-תרבות בבית שמש: "אין אשה ביהדות התורה כי אף חרדית אמיתית לא התדרדרה לפוליטיקה. אנחנו לא נגד שנשים יבחרו אבל שלא יתערבו לנו. אם תבוא אשה בהוראת גדו"י אפנה את מקומי" עו אמר גפני: תלו בי את עניין החיבור לגנץ. הוא איש טוב ואמרתי את זה. זה היה עד החיבור ליש עתיד. ציפיתי שאת המצע יביא בני גנץ והנה אני מוצא מצע של יש עתיד אצל בני גנץ." גפני הוסיף "הלכתי כל השנים עם ביבי וגם הפעם אבל נשארתי חבר של גנץ. מהרגע שגנץ ולפיד חברו אני לא במשחק הזה איתם"

בסוף דבריו אמר גפני: "אני מתחייב להיכנס לעניין ולתת מענה לנושא הדיור והכספים בבית שמש ולא נרפה מהעניין לגבי הקנאביס- יש נושאים חשובים יותר"

שר האוצר משה כחלון אמר: "ראש ממשלה מעולם לא אמר שהוא יכהן אחרי כתב אישום. ראש ממשלה לא יוכל להיות בבוקר בבית משפט ובערב בקבינט" עוד אמר כחלון "לבית שמש יש אפיון עם בעיות מעבר למקומות אחרים וצריך לעשות תוכנית גדולה." עוד אמר כחלון "אני מבטיח: יום שישי בעוד ארבע שנים ואני אשב פה בעז"ה, בית שמש תהיה במקום אחר לגמרי. בית שמש תצא מהמשברים שלה." כחלון הוסיף ואמר "יש פה משבר אובייקטיבי ותכלול של ממשלה שלימה אפשר להוציא אותה מזה. היו ערים שיצאו מזה"  כחלון חשף: "ביום חמישי האחרון לפני הרשימות הציעו לנו להצטרף לרשימת הליכוד. אמרתי להם תודה רבה, אני רוצה להיות שר אוצר מתוך מפלגת כולנו. לא של ביבי ולא של גנץ." שר האוצר גם התנה את המשך שירותו בממשלה בתפקיד האוצר: "יש לי דרך ואני יכול לממש אותה רק כראש מפלגה. אם אני לא אהיה שר האוצר אני עולה על אוטובוס והולך הביתה. עם ניסנקורן הסכמנו על חלק מהדברים ועבדנו יחד בנושאים חברתיים. וחלק לא הסכמנו. מעולם לא היינו באותה השקפה פוליטית אני ימין והוא שמאל. לכן לא יכלה להיות לי איתו ברית פוליטית אני מעריך שכולנו יקבלו 10 מנדטים".

 לגבי ליגליזציה אמר כחלון: "אני מקדם הצעת חוק של אי הפלולה כדי לא לפגוע בעתיד של צעירים. זה מצריך בדיקת עומק, לא משהו להכריז בערב בחירות."

גדעון סעראמר: הצד השני (חמאס) צריך לדעת שיש לנו יכולת אמיתית להפיל את משטרו. צריכה להיות לנו הרתעה אפקטיבית. נצטרך לחתור לפירוז עזה, גם אם המחירים יהיו כבדים. חזרתי לפעילותי הציבורית כדי להיאבק על עמדותי בכלל, ובנושא הבטחוני בפרט. בעיני אין הבדל בין ירי על עזה לבין ירי על ת"א. הבחירות לא קלות - הן לא בכיס שלנו, אבל חשוב להבין ש"כחול לבן" מסווים את עמדותיהם. גנץ זה שמאל בתחפושת, למרות שברשימה יש גם אנשי ימין (יועז הנדל ואחרים). לא תהיה ממשלת אחדות, כי "כחול לבן" הודיעו שלא ישבו עם נתניהו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.