שכר על הדרישה ועל הפרישה

יהונתן מאיר (שורק)
ט"ז חשון ה'תש"פ 14/11/19 5
אדם חרדי גם אם הוא עם חוש צדק מפותח, צריך לדעת להתייעץ עם רבותיו בעיקר במקומות בהם אולי יפגעו אנשים - גם אם הם אשמים. במשך חודשים מספר זכיתי להביע את דעותי על במה מכובדת כ'מהדריניוז' ועכשיו אני רוצה לפנות לחשבון נפש

במשך כחצי שנת עבודתי באתר החדשות החרדי בבית שמש 'מהדריניוז' זכיתי לראות עיר מדהימה עם תושבים מהממים, ארגוני חסד ועזרה, שלוחי ציבור מסורים ויקרים וכמובן אנשים פשוטים וחמימים.

בעמדה כזו, ישנם דברים שחייבים לתת עליהם את הדעת. לדייק בפרטים על מנת שלא תגרם תקלה על ידי חס וחלילה. להצליב ולאמת מידע ופשוט פשוט לא לטעות, אף פעם. דבר שמערכת מהדריניוז מתעקשת על גבול המקדשת.

דעותי לא הוסתרו לרגע. אך האידאולוגיה הפוליטית אותה אני נושא בגאווה לא מנעה ממני להיות אובייקטיבי ולא נושא פנים, בעיקר בנושאים שאינם עומדים בקנה אחד עם הצדק והמוסר. מערכת והנהלת האתר נתנו לי גב רחב וכר פורה להפצת הערך החשוב של שמיעה לדעת חכמים - גדולי ישראל.

אך לצערי הביטחון העצמי עלה לי לראש וכך מצאתי את עצמי מפרסם ידיעה שאמנם הרתיחה את דמי ועלולה למיטב הבנתי לפגוע באנשים בלתי מעורבים. אך טירונותי גרמה לי לא לשמוע את הצד שכנגד, ולא להתייעץ עם רבותי או רבני העיר אודות הפרסום.

לאור זאת נראה לי לנכון לחשב מעתה מסלול מחדש. ובנוסף, צילום וידאו שהתפרסם בקבוצות במפתיע, ותפס אותי קצת מבולבל מפוזר ולא מוכן, חשף מעט את הבלבול והתסכול המתחוללים במחשבותי, אך מנגד את הערכתי העצומה למערכת האתר ובראשם ר' יוסף בן לולו שנתן לי מרחב שהלוואי וכל כלי התקשורת בישראל ינהגו כך.

כעת אני לוקח פסק זמן ויוצא ממלונת כלב השמירה של הדמוקרטיה המקומית. אף פעם לא מזיק לחשוב מה טוב ומה רע, על האופן והדרך בה אתנהל בחיי הפרטיים והמקצועיים. בהתייעצות עם רבנים שיתנו לי פרספקטיבה של דעת תורה שלצערי מעט חסר בי. איזונים לצד בלמים

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • כתב נפלא מחכים שתחזור בחור מיוחד מצפים לך עתיד מזהיר
    קורה שנופלים העיקר זה לקום !!!
  • מה קרה? איימו עליך בתביעה משפטית?
  • נשמה. אתה צעיר מבולבל וטוב שפרשת בזמן לפני שהצלחת לבלבל את כולנו.
    תסיים עם השירות האזרחי ואז
  • תמשיך ככה ותמצא עבודה חדשה
  • אתה כתב ברמה ירודה, טוב שפרשת בשיא