פרסום ראשון: שלושה רבנים הגישו מועמדות במקביל בבית שמש ובלוד!

מערכת מהדריניוז
י' אב ה'תשע"ז 02/08/17
בצעד חריג ולא מקובל הגישו שלושה רבנים את מועמדותם למשרת רב העיר במקביל בבית שמש ובלוד. נחשו מה עוד משותף לשני הערים? נכון, בג"ץ ודחיית הבחירות.
הרב מרדכי מלכה רבה של המועצה האזורית באר טוביה
הרב מרדכי מלכה רבה של המועצה האזורית באר טוביה

הרבנים מרדכי מלכה, רב המועצה האזורית 'באר טוביה' (שהתראיין בעבר למהדריניוז), הרב חיים שמילה- רב קהילה בלוד, והרב אלקנה סגל- בוגר ישיבת "מרכז הרב", הם שהגישו מועמדות במקביל בערים בית שמש ולוד.

בשני הערים הוגשו עתירות לבג"ץ נגד וועדת הבחירות ונגד השר לשירותי דת, בגין פגמים שנפלו בוועדת הבחירות.

בעיר לוד המצב קצת יותר מסובך, מידע מודיעיני פלילי שהתקבל במשרד לשרותי דת, גרם לבג"ץ לדחות את הבחירות לרבנות העיר עד לקבלת כל המידע. במקביל ביקשה הפקליטות לדחות את הבחירות לפחות בשלושה חודשים. עד לאוקטובר 2017 . כאמור בג"ץ צפוי להתכנס מחדש, ולהכריע האם הוא פוסל את הועדה הקיימת, ורק לאחר מכן ייקבע מועד חדש לבחירות.

לעומת זאת, כאן בעירנו ההליך המשפטי עדיין בתחילתו, עיריית בית שמש כאמור קיבלה את דחיית הבחירות בהסכמה, ובימים הקרובים תגיש את תגובתה לבג"ץ, לאחר מכן יחליט בג"ץ סופית מתי התקיימו הבחירות או לחילופין יקבע דיון נוסף.

בשיחות סגורות עם רבנים המתמודדים לרבנות העיר בית שמש, ניתן לחוש את האכזבה הגדולה על פניהם, אחרי הכל מדובר בתלמידי חכמים, דיינים, וגאונים אשר לומדים במסירות נפש, ומסייעים לציבור גם בלי התואר "הנכסף" רב עיר.

כמות הבזיונות המוטחת במתמודדים בימים האחרונים עברה את גבול הטעם הטוב, גם אם מדובר בבורים ועמי ארצות, ראוי להם להיזהר בגחלתן של תלמידי חכמים.

 ידוע מאמר אחד מגדולי ישראל בזמן המחלוקת שבין שני קדושי עליון רבי יעקב עמדין, ורבי יהונתן אייבשיץ שאמר, שאותם שני גדולי עולם ודאי ילכו יחד לגן עדן, אבל אלו מתלמידיהם שלחמו על כבודם…. ה’ ירחם!

כל אחד ילך אחר רבו ולא ידבר חלילה כנגד אף אחד משאר המתמודדים, ובזה תבוא עלינו ברכת הטוב.

 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.