שלטי הצניעות - מספר דעות ועובדות

יהודה סגל
כ"א אלול ה'תשע"ז 12/09/17 2
גם בתוך הציבור החרדי יש נשים "מודרניות" יותר שמתבקשות להתלבש בשונה מהרגלן על מנת להגיע לאזורים של חרדים מחמירים יותר. חלק מן השלטים הללו אף כותבים בפירוש נגד "בגדי פריצות בסגנון חרדי". לפעמים זה אומר "פאות ארוכות". לפעמים זה כל פאה, נקודה.

עם כל הנעשה והנשמע עם שלטי הצניעות, הבה ניזכר מה זה ועל מה זה:

  1. השם המדויק, טכנית, זה לא שלטי "הדרת נשים". מעבר לסיסמאות ועמדות, השלטים פשוט מאוד קוראים לצניעות של נשים. אין שלטים שקוראים להגבלת תנועה.
  2. שלטים כאלו תלויים במשך שנים רבות בכל מיני קהילות שמרניות בעולם. אולי קשה להאמין, אך, יש עדיין מי שמבקש להישאר כפי שהוא בסביבות מגוריו.
  3. זו לא הדרה של האחר אלא הגנה על עצמי. זה משמש למה שמשמשים גדרות השבת, הפרדה מגדרית בתחבורה, והסינון באינטרנט הביתי (למי שיש).
  4. השלטים לא נועדו להרחיק או לשנות אף אחד. למי ששומר על נורמה חיצונית, ברוכים הבאים. שכנוע ו\או החזרה בתשובה אולי אחר כך.
  5. וסוד גלוי: גם בתוך הציבור החרדי יש נשים "מודרניות" יותר שמתבקשות להתלבש בשונה מהרגלן על מנת להגיע לאזורים של חרדים מחמירים יותר. חלק מן השלטים הללו אף כותבים בפירוש נגד "בגדי פריצות בסגנון חרדי". לפעמים זה אומר "פאות ארוכות". לפעמים זה כל פאה, נקודה.

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • נראה לי שיהיה חכם לכתוב בשלטים: בנוסח שלא מכוון לנשים בלבד ולמטה לכתוב מודעה זו מכוונת לנשים וגברים כאחד. בדרך זו השלטים ימלאו את מטרתם ונמשוך את השטיח מתחת לטענה בדבר הדרת נשים וכל הבסיס לפסיקת בית המשפט. מה רע שגם גברים ילבשו צנוע?
  • רוצים לשמור על עצמכם ? תדביקו מסקנטייפ על העיניים. אתם לא תגידו לאף אחד איך להתלבש, חולניים.