Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/rbsn.co.il/httpdocs/inc/siteFunctions.php on line 2839
שמוליק או מוישה :: חדשות בית שמש מהדריניוז

שמוליק או מוישה

בני קליין
י"ד חשון ה'תשע"ח 03/11/17 3
כותרת עם שני שמות שמכילה שלושה פוליטיקאים מתגוששים. שמוליק מצד אחד ומשה אבוטובול ומשה מונטג מהצד השני.
? ...קולות "הסאטמרים" יעזרו
? ...קולות "הסאטמרים" יעזרו

אבוטבול במהלך פזיז שנה לפני הבחירות הכניס את ידיו למדמנה החרדית ובחר במונטג על פני גרינברג. אם לא להיות מלך לפחות להיות ממליך המלכים.

בכירי דגל שלפתחם עומדת השאלה מי ירוץ לראשות העיר מטעמם יתקשו עכשיו כשאבוטבול בצד של מונטג להעמיד את גרינברג.

השבוע זה היה נראה כאילו מונטג עשה נוק אאוט לגרינברג כבר בסיבוב הראשון (אם לא מחשיבים את המהלומה שהוא הרביץ בו עם סיפור סוכת המפלגה).

מאז תחילת השבוע גרינברג עדיין על הרצפה ולא נראה שיש לו דרך לקום חזרה לזירה, אבל בפוליטיקה אי אפשר לדעת מה יהיה מחר. אם גרינברג ימציא את הגלגל אבוטבול יהיה במצב מאד לא נעים וגרינברג לא האיש שישכח לו את התרגיל הזה.

השאלה האמיתית שצריך לשאול היא מי באמת הציבור (הציבור!) מעדיף את גרינברג או מונטג. זה או הראשון או השני ואין אמצע, היריבות שלהם לא מאפשרת להם לגור בכפיפה אחת.

שמוליק גרינברג המשמש כסגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה והמתנסים, הצליח בתפקידיו לתת מענה אמיתי לציבור. אמנם בנושאים פחות מדוברים כמו תכנון ובניה או שפע אבל את המעבר לשכונה החדשה בג' הוא עבר בשלום. תוך זמן קצר יחסית היו פתרונות תחבורה סבירים וגם כשהיו בעיות, הציבור הרגיש שיש לו אוזן קשבת.

במתנסים גרינברג הביא את פעילות התרבות לרמה שלא ידעו כמותה בעיר. ב4 שנים האחרונות המחלקה בראשותו קיימה אירועים בתקופות בין הזמנים והפעלות לילדים כמו גם התקציבים שעברו לאירועים קהילתיים שונים.

גרינברג גם ידוע כאיש של אנשים. מאיר פנים ומדבר בגובה העיניים עם כל אחד.

התכונה הזו של גרינברג תעזור לו מאד אם הוא יעמוד בראשות דגל כיוון שמלבד המצביעים השבויים מהצד החרדי בעיר הוותיקה אוהבים אותו ודמותו אינה מהווה איום חרדי דימוני על העיר הוותיקה.

משה מונטג לעומתו מגיע עם התווית הכל כך חשובה "בולדוזר". מונטג הזיז פה הרים תרתי משמע ובראיה על המאקרו החרדי הוא הביא פתרונות לבעיה הגדולה של מצוקת הדיור.

על עשייה כזו קשה לדלג והתחושה ברחוב החרדי היא שהוא האיש שיכול להזיז את העיר בכל התחומים גם כאלה שלא קשורים לדיור. מונטג בראשות העיר מביא איתו כישורי ניהול נדירים ואם הוא זה שיתווה מדיניות אולי נראה כאן ראש עיר שמנהל עיר ולא נותן לכל אחד ממחזיקי התיקים לעשטת ככל העולה על רוחו.

אבל דעתו של הרחוב החרדי לא רלוונטית כיוון שבכל מקרה הוא יצביע על פי מה שיוחלט אי שם למעלה בדגל הארצית. לא משנה מי זה יהיה, גם אם זה יהיה אלי כהן...

השבוע מונטג הציג כלפי כל את הנדוניה שהוא מביא איתו למירוץ.

קודם הוא הביא את אבוטבול שהצהיר שיוותר על הראשות רק למונטג, המשמעות היא כמעט מוחלטת כיוון שלכולם ברור שפילוג יביא את העיר לעיר הוותיקה על מגש של כסף.

קצת לאחר מכן נפוצה השמועה (שלא הוכחשה) שמונטג סגר עם הליכוד דיל. הם לא יריצו מולו מועמד. גרינברג כנראה לא סגר איתם כלום או שלא הציע מספיק.

עם נדוניה כזו ואם כלום לא ישתנה מונטג יהיה ראש העיר הבא.

אז מי יהיה ראש העיר הבא? הצביעו והשפיעו.

 

["שמואל גרינברג Shmuel Greenberg (59%)","משה מונטג Moshe Montag (41%)"]
[59,41]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • יש הרבה מה לומר דרעי לא יוותר כל כך מהר על רשות העיר בקרוב יהיה מעומד חזק לשס רוב העיר ספרדים והרוב ינצח
  • מונטג שחצן גדול כמו יעקב גוטרמם
  • אני באופן אישי אוהב יותר את אבוטבול...
    שלושתם אגב ראויים באותה מידה