שמוליק גרינברג בדרך להתפטר מעיריית בית שמש

יוני קפלן
ט"ז טבת ה'תש"פ 13/01/20
פרסום ראשון: יועמ״ש עיריית ירושלים דורש ממנהל אגף החינוך הנכנס שמוליק גרינברג להתפטר מחברותו בעיריית בית שמש בשל השתייכותו המפלגתית, או לקבל אישור מיוחד לכך ממשרד הפנים. בעקבות הדרישה גרינברג טרם נקלט כעובד עירייה ולא מקבל שכר עד שיסדיר את מעמדו. כל הפרטים

בתחילת החודש החל חבר מועצת העיר שמוליק גרינברג לכהן כמנהל אגף החינוך בעיריית ירושלים. בעקבות המינוי, התפטר גרינברג מתפקידיו במועצה והעביר את סמכויותיו בתיקים בהם היה ממונה לחבריו לסיעה, מלבד תואר ׳משנה לראש העיר׳ בו ממשיך להחזיק. 

כעת אנו מפרסמים לראשונה כי יועמ״ש עיריית ירושלים דורש מגרינברג להתפטר באופן מוחלט מחברותו במועצת העיר בית שמש מפאת השתייכותו המפלגתית ל׳דגל התורה׳. יצויין כי על פי החוק מותר באופן עקרוני לחבר מועצה לכהן בתפקיד ניהולי בעיר אחרת, אך מכיון שגרינברג חבר במפלגה ארצית (דגל התורה) שיש לה ייצוג גם בעיריית ירושלים, במקרה כזה החוק אינו מאפשר זאת. 

כלומר, רק במקרים בהם חבר מועצה נבחר מטעם סיעה מקומית, הוא רשאי לכהן בתפקיד ניהולי כעובד עירייה בעיר אחרת. כל עוד לסיעה בה הוא חבר יש ייצוג במועצת העיר שבה הוא עובד, אינו יכול עובד העירייה להיות משויך מפלגתית. 

לטענת גרינברג, גם יועמ"ש עיריית ירושלים וגם יועמ"ש עיריית בית שמש אישרו את המהלך בתחילת הדרך, אך כעת מחכים לאישור של ועדת ניגוד ענינים ממשרד הפנים שאמורה להכריע בנושא.

מסיבה זו, גרינברג אכן נכנס לתפקידו בתחילת החודש האחרון, אך בפועל הוא עדיין לא נקלט במערכת כעובד עירייה בצורה מלאה ואינו מקבל שכר עד שלא יתפטר מחברותו במועצת העיר בית שמש.

גורם בעיריית ירושלים טוען ל׳מהדריניוז׳ כי החוק קובע שלושה חודשי ״נסיון״ למנהלי אגפים בכדי לבחון את מידת התאמתם לתפקיד. במהלך שלושת החודשים הללו יוכל גרינברג להמשיך לכהן כחבר מועצה עד שיכנס לתפקידו בירושלים באופן מלא, אך לאחר מכן יאלץ להתפטר באופן סופי.

יצויין כי המועמד הבא ברשימת דגל התורה בעיריית בית שמש, הוא יוסי גולדהירש, עוזרו המסור של גרינברג בשנים האחרונות. האם בקרוב נראה חילופי גברי בבית העירייה? ימים יגידו. 

שמוליק גרינברג מסר בתגובה: "אני בתהליך קליטה בעיריית ירושלים ואפעל על פי הוראות החוק". 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.