שמוליק גרינברג התפטר מהמועצה; גולדהירש יחליפו

יוני קפלן
י"ז טבת ה'תש"פ 14/01/20
כפי שפרסמנו לראשונה ב'מהדריניוז': ח"מ שמוליק גרינברג פורש מתפקידו ומתפטר ממועצת העיר בית שמש. יוסי גולדהירש ששימש כעוזרו יחליפו במועצת העיר. לבקשת ח"כ גפני שמוליק גרינברג ימשיך לכהן כיו"ר דגל התורה בבית שמש. כל הפרטים
פורש. ח"מ לשעבר שמוליק גרינברג
פורש. ח"מ לשעבר שמוליק גרינברג

כפי שפרסמנו אמש לראשונה ב'מהדריניוז', ח"מ העיר שמוליק גרינברג הודיע היום על התפטרותו ממועצת העיר בית שמש זאת לאחר שנכנס לתפקידו החדש כמנהל אגף החינוך החרדי בעיריית ירושלים.

במכתב התפטרותו מציין גרינברג כי נתבקש להכנס מיידית לתפקיד עקב החלל שנוצר עם עזיבתו של המנהל הקודם ועל כן לא המתין לאישור משרד הפנים המאפשר להחזיק בו זמנית בשתי התפקידים והתפטר ממועצת העיר בית שמש לאחר שקיבל את אישור יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני למהלך.

"הגשתי היום לראש העיר ד"ר עליזה בלוך מכתב התפטרות ממועצת העיר, ולעת עתה אני לוקח פסק זמן מהעשיה הפוליטית העירונית", כותב גרינברג ומדגיש, "מכתבי הוגש לאחר שאושר לי לעשות כן על ידי יו"ר תנועת דגל התורה ח"כ הרב משה גפני, ומקבל אני את בקשתו להמשיך לכהן כיו"ר דגל התורה בבית שמש". 

גרינברג ממשיך, "כידוע, נבחרתי לתפקיד מנהל אגף החינוך החרדי בעירית ירושלים ולאחרונה התחלתי בעבודתי שם ופרשתי מהתיקים והוועדות בהם החזקתי בעיריית בית שמש, אולם מחברותי במועצת העיר לא פרשתי.
היועמ"ש בעיריית בית שמש ובעיריית ירושלים אשרו כי אין ניגוד ענינים ואין מניעה לכהן בשני התפקידים, אולם יש לקבל אישור מהועדה הרלוונטית במשרד הפנים והמשפטים, מאחר ויקח זמן לכינוס הוועדות הללו, החלטתי שלא לעכב את קליטתי בעיריה ולבקשת עיריית ירושלים לכניסה מיידית  לתפקיד לאור הצורך הדחוף, קיבלתי את בקשתם והחלטתי שלא להמתין עוד ועל כן הגשתי את התפטרותי בבית שמש מיידית".

מסכם בסיפוק רב למעלה מ- 11 שנים של עשיה כחבר מועצה, סגן ראש עיר ומשנה לראש עיר. שמח על מייזמים רבים שהובלתי ופרוייקטים שליוויתי משלב התכנון ועד לחניכתם. עזרה לפרט לאלפי אנשים במהלך כל השנים הללו יחד עם צוות לשכתי. מודה לגדולי ישראל, רבני דגה"ת ורבני העיר שליט"א על האימון שניתן בי ועל שהתוו וכוונו את דרכי בפעילות השוטפת וההחלטות לאורך התקופה כולה.

מודה לחברי הכנסת של דגה"ת שסייעו לאורך הדרך והיו קשובים וזמינים באופן קבוע. מודה לחבריי במועצת העיר ולראש העיר על שיתופי הפעולה, לעובדי העיריה המסורים שבלעדיהם לא היה ניתן לקדם ולפעול. מודה לתנועת דגל התורה שנתנה בי את אימונה בתפקיד הרם.

ולסיום מברך גרינברג את מחליפו במועצת העיר "ובהזדמנות זו שולח את ברכותי למחליפי במועצת העיר, חבר המועצה החדש ר' יוסי גולדהירש הי"ו, שעבד איתי יחד 10 שנים כעוזרי הנאמן והמסור ובקיאותו בנושאים העירוניים יחד עם עשייתו הברוכה, היא דבר נדיר שכמעט ולא קיים. אמשיך לפעול למען תושבי העיר מתוך שורות דגל התורה.

ח"כ גפני ביקש מגרינברג להשאר בתפקידו כיו"ר דגל התורה בבית שמש, מאחר והתפקיד הוא כללי ואין מניעה הסכים גרינברג להמשיך בתפקידו כיו"ר בסיעה בעיר. בימים הקרובים תדון הנהלת דגל התורה באשר לאיוש התפקידים אותם מילא גרינברג ותעביר את החלטתה לראש העיר.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך הגיבה להתפטרותו של גרינברג: "אני מודה לשמוליק על תרומתו הרבה ומסירותו לבית שמש ותושביה ומעריכה את פועלו הרב. בשמי, בשם תושבי העיר ובשם עובדי העירייה אני מאחלת לו ברכת הצלחה בתפקיד החדש ובהמשך דרכו".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.