שמש שוקעת: משרד הפנים לא מאשר תקציב עיריית בית שמש

מערכת מהדריניוז
ז' תשרי ה'תשע"ט 16/09/18
תגובת עליזה בלוך, המועמדת לראשות עיריית בית שמש: "שוב אנו בכותרות והפעם על כך שהתקציב של שנת 2018 (!!!) לא אושר. שעה שברוב הערים סוגרים את תקציב 2019 ראש עיריית בית שמש מוכיח שוב חוסר ניהול שפוגע אנושות בכלל אוכלוסיית העיר."

הבוקר פורסם באתר המקומי "אור ניוז" כי בשעה שהרשויות המתוקנות במדינת ישראל כבר הוציאו את כל תקציבן לשנת הכספים הנוכחית או לפחות יודעות מה מסגרת תקציבן לפעילות בשנת 2018, לעיריית בית שמש אין תקציב מאושר בידי משרד הפנים.
מנהל האתר, ציון סולטן, מסביר בכתבה כי לפי החוק, על הגזבר להכין הצעת תקציב לעירייה על פי הנחיות ראש העירייה, וראש העירייה מגיש את הבקשה לאישור מועצת העיר לא יאוחר מחודשיים לפני תחילת שנת הכספים שאליה מתייחסת ההצעה. לפי דברים אלה הצעת תקציב הייתה אמורה להיות מונחת כבר בסוף חודש אוקטובר 2017.
במקום זאת, באיחור של ארבעה חודשים, הובא התקציב לדיון במליאת מועצת העיר. הגזבר הניח הצעת התקציב רק בישיבת חודש פברואר, 21.2.18 ארבעה חודשים מאוחר מהיום הקובע להגשת התקציב.

 

 

צילום מסך (אתר אור-ניוז)

נכון להיום, שבעה חודשים אחרי חודש פברואר, ו- 11 חודשים מהיום בו היה צריך להיות מוכן התקציב לשנת 2018, לעיריית בית שמש אין תקציב ובפועל עיריית בית שמש מתנהלת לפי חלקיות של 1/12 לתקציב 2017. תקציב 2018 עומד על מסגרת לא מאושרת של 518 מיליון בעוד תקציב 2017 עומד על מסגרת 470 מיליון ש"ח.

בהמשך הכתבה מעיר סולטן כי אם המצב הזה היה קורה בשנה רגילה, היה על השר לתת שלושה חודשים מיום החלטתו לא לאשר את התקציב, ואם גם אחרי שלוש החודשים האלה אין תקציב מאושר, ימנה השר וועדה ממונה לניהול ענייני העיר. בשל הבחירות הקרובות 'הרוויחה' העירייה את המציאות בה לא תמונה וועדה קרואה, ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול ניצל מהדחה וממינוי וועדה ממונה.
תגובת עליזה בלוך, המועמדת לראשות עיריית בית שמש: "שוב אנו בכותרות והפעם על כך שהתקציב של שנת 2018 (!!!) לא אושר. שעה שברוב הערים סוגרים את תקציב 2019 ראש עיריית בית שמש מוכיח שוב חוסר ניהול שפוגע אנושות בכלל אוכלוסיית העיר."
"מדובר כאן בהזנחה  בעיר שיכלה לפרוח ולהצליח. בפועל בית שמש הופכת להיות עיר ענייה ומוזנחת. ראש העיר לא מבין כלל את מצוקתה האדירה של עירנו  דבר הגובל ממש בהזנחה של העיר. הדבר נכון לרווחה, נכון למבני ציבור, נכון חוסר הניקיון, נכון לבטיחות ונכון לכלל התקציב של עירנו. ראש עיר אחראי היה מתפטר במקום ומעביר את המפתחות הלאה. צר לי שמר אבוטבול ממשיך להתנהל בצורה זו ואני יכולה רק להתחייב שאעשה הכל כדי לתקן את כלל הדברים ובאופן מיידי"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.