שנות מאסר לווטרינר שהזמין תקיפה למתחרהו

יהונתן מאיר
י"ד אדר ב' ה'תשע"ט 21/03/19
יאיר אלטמן- ישראל היום: ווטרינר מבית שמש רצה לחסל את עסקי מתחרהו בעיר. הוא שילם לחברו, שהזמין את המתחרה לטפל לכאורה בכלב עזוב, ותקף אותו באכזריות עם 4 נוספים.
בית המשפט. אילוסטרציה
בית המשפט. אילוסטרציה

בית משפט המחוזי בירושלים גזר על הווטרינר, שבע שנות מאסר, פיצוי למתלונן בסך 250 אלף שקל וקנס כספי בגין תקיפה בכוונה מחמירה של וטרינר אחר, המתחרה בו בעיר בית שמש. ארבעה נאשמים נוספים בתיק זה כבר הורשעו, ודינם נגזר לעונשי מאסר של חמש עד שמונה שנים. התיק נוהל על ידי עו"ד שחר מלול, מפרקליטות מחוז ירושלים.

 

 

 

בין הווטרינרים הייתה תחרות עסקית בבית שמש. על רקע זה ביקש הנאשם לפגוע פיזית במתחרהו, תוך הצגת התקיפה כאילו הגיעה מארגון זכויות לבעלי חיים. לשם כך, שילם הווטרינר המואשם לחברו, סכום של 20 אלף שקל על מנת שיפגע במתלונן. הוא צייד את אותו בתמונות של הווטרינר המתחרה ובפתקים המזוהים עם ארגון "אנונימוס" - ארגון אקטיביסטי לזכויות בעלי חיים. את הפתקים הוא הורה לו לפזר במקום התקיפה, על מנת להסוות את הקשר אליו.

 

 

 

החבר גייס עוד ארבעה אנשים שיבצעו עימו את התקיפה תמורת הכסף. ביום התקיפה הצטיידו החמישה במסכות, בכפפות ובטלפון סלולרי, ונסעו בלילה לבית שמש. שם התקשרו לווטרינר המתחרה, וקראו לו להגיע לאצטדיון הכדורגל הנטוש, בטענה שיש שם כלב פצוע. כשהווטרינר הגיע למקום, הוביל אותו אחד מהתוקפים לקצה האצטדיון, שם חיכו לו שאר ארבעת התוקפים שהפליאו בו את מכותיהם, בעטו בו, רגמו אותו באבנים, שברו את הטלפון הנייד שלו, ניפצו את שמשות רכבו וחיבלו במצת ההפעלה (סוויץ') של הרכב. לאחר התקיפה פיזרו התוקפים את הפתקים בזירה ונמלטו מהמקום, תוך שהם משאירים את המתלונן חבול ופגוע בשטח.

 

 

 

בגזר הדין נכתב: "תקיפה אלימה ואכזרית מסוגה של זו שאותה יזם הנאשם, שאך כפסע בין תוצאותיה הברוטליות לתוצאות הרות אסון גרועות שבעתיים, מחייבת ענישה חריפה. חברה מתוקנת, אין בידה שלא ליתן ביטוי חריף וחד משמעי לשאט הנפש המתבקש כלפי החלטת אדם להזמין פגיעה פיזית אלימה במתחרהו, במארב שאליו הוזעק הווטרינר באשמורת הלילה כדי להעניק עזרה לחיה פצועה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.