ש"ס הצטרפה לקואליציה: מי ישלוט במועצה הדתית?

יחיאל בן חיים
י"ב כסלו ה'תש"פ 10/12/19
בהודעות מקבילות שהוציאו הערב רה"ע עליזה בלוך וסיעת ש"ס, פורסם כי סיעת ש"ס הצרטרפה באופן רשמי לקואליציה העירונית. אלא שהשוואה זריזה בין ההודעה שהוציאה מפלגת ש"ס לבין זו של בלוך, מראה כי ישנם פערים בנוגע לשלל הקואליציוני שקיבלה המפלגה. מה באמת סוכם?
החתימה על ההסכם (צילום: רווח הפקות)
החתימה על ההסכם (צילום: רווח הפקות)

בהודעות מקבילות שהוציאו הערב (שלישי) רה"ע עליזה בלוך וסיעת ש"ס, פורסם כי סיעת ש"ס הצרטרפה באופן רשמי לקואליציה העירונית. אלא שהשוואה זריזה בין ההודעה שהוציאה מפלגת  ש"ס לבין זו של בלוך, מראה כי ישנם פערים בנוגע לשלל הקואליציוני שקיבלה המפלגה. 

כזכור, הסעיף בהסכם שפורסם קודם לכן והרתיח יותר מכל את השותפות הקואליציוניות, הבית היהודי ודגל התורה, היה העברת השליטה במועצה הדתית לידי ש"ס. על פי ההודעה שהוציאה המפלגה הערב סעיף המועצה הדתית, אכן נכלל בהסכם הקואליציוני.  בש"ס בירכו את מנכ,ל התנועה חיים ביטון שבמו"מ מתמשך הביא "הישגים משמעותיים כמו אחריות על המועצה הדתית, הקמת המנהלת למבני דת, יו"ר ועדת מכרזים, תקציב לתרבות מורשת מן המזרח, משנה לראש העיר, הקמת ועדה לטיפול באפליה במוסדות החינוך ועוד". 

לעומת זאת, על פי ההודעה הרשמית של רה"ע עליזה בלוך, נכתב כי התיקים אותם תקבל המפלגה, הם "מינהלת מבני דת, מורשת מן המזרח, יו”ר ועדת מכרזים, משנה לרה”ע וחברות בכל הוועדות העירוניות". כלומר, השליטה במועצה הדתית הושמטה לבסוף מן ההסכם. 

האם הלחץ שהפעילו בבית היהודי אכן השפיע ומנע את העברת השליטה לידי ש"ס, או שמא מדובר ב"טעות טכנית" שרק השמיטה את הסעיף מההודעה לעיתונות? ימים יגידו. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.