ש"ס פורקת את עצביה על דגל התורה

יהונתן מאיר
ט"ו שבט ה'תשע"ט 21/01/19 1
חילופי מהלומות קשים בין צמרת ש"ס לאנשי דגל התורה, האשמות קשות כבגידה וסכין בגב. בדגל התורה מעמידים דווקא פרצוף מופתע. מוגש לכם סיכום ההתגוששות המוזרה והמסורבלת שאירעה היום.
החתימה על ההסכם
החתימה על ההסכם

ח"כ יעקב אשר מדגל התורה פתח עליו הבוקר במתכוון או שלא, את שערי הגהינום. בריאיון הבוקר אצל עיתונאי כאו מורשת מנדי גרוזמן ואלי ביתאן אמר אשר: "המקום האחרון שש"ס יכולה לבא בטענות לדגה"ת זה בבית שמש, יכלנו להריץ מועמד  ולזכות בראשות העיר, אך בשביל האחדות תמכנו במועמד של ש"ס שנכשל".

נציגי ש"ס הארצית נעלבו כפי הנראה קשות. בכלל נדמה כי הם לא רצו להישאר חייבים מנגד לאור ההצטרפות הדרמטית הזו.

הודעה נזעמת של דוברות סיעת ש"ס הייתה יריית הפתיחה לסדרת האשמות שבכירי ש"ס האשימו את הצטרפות סיעת דגל התורה לקואליציית ד"ר עליזה בלוך ראש העיר.

"תנועת ש״ס רואה בחומרה רבה את התנהלות דגל התורה בבית שמש, אשר הפרה באופן בוטה את הסיכומים עמנו וניהלה בחשאיות מו״מ לכניסה לקואליציית בלוך, חרף כל ההתנגדות שהביעה כביכול. יובהר, שבמהלך כל התקופה האחרונה, הוצע לש״ס כל התפקידים שהוצעו לדגל התורה ואף יותר מכך, אך לאור בקשת דגל התורה שנומקה בשל ״ענייני הדת״ דחתה ש״ס את ההצעות ונשארה נאמנה לשיתוף הפעולה. זאת ועוד, גם כשנפוצו שמועות שדגל התורה מנהלים מו״מ מאחורי גבנו, הם דאגו להכחישם. השבוע התברר כי היו אמת בשמועות, ודגל התורה אכן נהגה בכפל פנים, ובגדה באמון שנתנו בה. למעשה חמור זה יהיו השלכות בעתיד."

חכ"י ש"ס התראיינו בכל כלי מדיה אפשרי שנקרה בדרכם. וחרצו לשונם בחריפות  בכל מיקרופון שנפתח בפניהם על ההתבטאות האומללה של חבר הכנסת אשר.

 ח"כ יעקב מרגי מש"ס כתב בטוויטר: ‏מה שקרה בבית שמש מבטא את מה שקורה בדגל התורה אם זה היה תלוי בח"כ גפני זה לא היה קורה. מה שכן ח"כ גפני חייב ללמד את יעקב אשר מה זו שותפות ולויאליות. ברדיו קול חי הוסיף מרגי: "בבית שמש היתה תקיעת סכין בגב מצד דגל התורה. לא חתמנו על הסכם קואליציוני לפני חודש כי הרבנים אמרו שאי אפשר להפקיר את האידישקייט. מה קרה עכשיו?".

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר לישי כהן ב'כיכר השבת': בנוגע לשלל שקיבלו 'דגל התורה' בבית שמש: "מה שנתנה להם זה נזיד עדשים, היא קנתה אותם בפירורים, הם כנראה לא יכלו לסבול את העובדה ש'אגודה' יושבת בקואליציה בתיקים בכירים אז נכנסו, בשביל מה?". מלכיאלי הוסיף וניתח את פרישתו של חבר המועצה מונטג: משה מונטג פרש כי הוא לא יכל לסבול את הביזיון שהחברים שלו בדגל התורה עשו לו, הוא לא יכל לסבול את החרפה הזו ש'דגל התורה' תוקעת סכין בגבו של היושב ראש". 

מסיעת דגל התורה נמסר: "לא הופר הסכם כי לא היה הסכם כלל! לצערנו אנחנו נאלצים להגיב על טענות להסכמים או מחויבויות כאלה ואחרות שלא היו ואשר נטען שמונע מדגל התורה להיכנס לקואליציה בבית שמש. ההסכם היחיד שהיה בבית שמש הוא הסכם משולש של כלל הסיעות החרדיות לתמיכה בראש העיר לשעבר ר' משה אבוטבול - הסכם שלצערנו הופר. דגל התורה וסיעת ש"ס שפעלו לפי ההסכם מצאו עצמם במצב אחר - ללא הבנות והסכמות מול ראשת העיר שנבחרה ובנחיתות פוגענית כלפי ציבור הבוחרים. בעקבות כך ננקטו מספר פעולות משותפות בין דגל התורה לש"ס בנושא הכניסה לקואליציה. גם במו"מ סביב כניסת דגל התורה לקואליציה היו הסיעות מתואמות באותו ציר הזמן, ומשהתברר כי היו הבטחות ומחויבויות בין השאר גם בעניין תפקידים הבכירים למפלגות האחרות מצאו לנכון סיעות דגל התורה וש"ס כל אחד בנפרד שלא להיכנס לקואליציה. לאחר הקמת הקואליציה ולאחר זמן הוחלט על ידי רבני דגל התורה לאור ההבנות אליהם הגיעו להשתלב בקואליציה העירונית מבלי לגרוע או לקחת דברים או תפקידים שהיו מיועדים לסיעת ש"ס במהלך המו"מ. בסוף תגובת דגל התורה הודגש חד משמעית: "דגל התורה מכבדת  ההסכמים במקומות עליהם היא חתומה ואף מעבר לכך".

לסיום נספר, כי בשיחות סגורות התפלאו אנשי דגל התורה על התנהלות ש"ס בתגובה להצטרפות. "ענייני האידישקייט נסגרו בתיאום מוחלט עם רבני העיר, אי לכך תלונות בעניין זה יש להפנות אליהם כמובן. מוטב שסיעת ש"ס בבית שמש תפתור את בעיותיה עם עצמה ותגבש נציגות אחידה בטרם יבואו בתלונות לסיעות אחרות".

אכן, לא נשמעה עדיין דעתם של אנשי ש"ס אודות הצטרפות דגל התורה לקואליציית בלוך.

החתימה על ההסכם הקואליציוני בשעות הלילה המאוחרות שלשום

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • מתי כבר ישרור שלום בין החרדים
    שתפו
    www.google.com