שר הפנים ויו"ר ש"ס בסיור בחירות אמש

יהונתן מאיר
ג' אלול ה'תשע"ט 03/09/19
שר הפנים ויו"ר סיעת ש"ס בכנסת התארח אמש בבית שמש, בכינוס בחירות שאורגן על ידי ראש העיר לשעבר הרב משה אבוטבול באולם בית הכנסת "ממזרח שמש". בכינוס נערך באלם החדש של בית הכנסת 'ממזרח שמש' והשתתפו מאות רבנים ראשי כוללים וראשי קהילות של עדות המזרח תומכי תנועת ש"ס

שר הפנים הרב אריה דרעי התארח אמש בכנס רבנים בבית שמש. יו"ר  סיעת ש"ס אמר בכאב לשומעים "מה שפעם אמרו על החרדים בחדרי חדרים היום אומרים בגלוי וללא בושה, מי יודע מה חורשים עלינו עוד במחשכים"

עוד קרא בדבריו בכנס שבו השתתפו כ-100 רבנים וראשי כוללים וחידד להם את צו השעה וההתגייסות מלאה לקראת הבחירות הקרובות: "אי אפשר לדעת איזה ממשלה תקום אחרי הבחירות, אני אומנם אופטימי אבל יש חשש כבד וממשי לכל נושאי הדת בארץ" אמר דרעי.

 "בית שמש יכולה להיות הוכחה מה מפסידים בגלל שאננות, אם נפסיד את הכוח בכנסת, זה יהיה גרוע שבעתיים"  קרוב ל-100 רבני שכונות, ראשי ישיבות, רבנים וראשי כוללים התכנסו ביום שני השבוע בבית שמש ככינוס חירום לקראת הבחירות לכנסת שייערכו בעוד כשבועיים, מתוך חשש כבד לגורלו של הציבור הדתי והחרדי בארץ, אחר שרודפי החרדים הרימו ראש ויוצאים כל העת בקריאות חוזרות ונשנות כנגד הציבור החרדי, עלילות שווא, גזירות ומשטמה.

הכינוס נערך באולם החדש של בית הכנסת המרכזי 'ממזרח שמש' בקריה החרדית, אולם חדש שהוקם במיוחד ובמחיר מסובסד עבור ציבור האברכים בבית שמש ביוזמת ראש העיר לשעבר ומועמד ש"ס לכנסת הרב משה אבוטבול. לפני תחילתו של הכינוס התכבד השר הרב אריה דרעי לקבוע מזוזה בשערי האולם החדש. את הכנס פתח הרב משה אבוטבול בתודה והוקרה לכל הרבנים שעושים מלאכת קודש לרומם קרנה של תורה והלכה בעיר בית שמש, ועתה לרגל גורלה של המערכה על כל הקדוש והיקר עזבו את הכל בבחינת 'עת לעשות ה', ויפעלו יחד בכדי לחזק את התנועה הקדושה, להגדיל את כוחה ולהגביר פעלים לתורה ולתעודה.

 יו"ר תנועת ש"ס שר הפנים הרב אריה דרעי אמר בדבריו בכנס כי אין לו הסבר מניח את הדעת מדוע מדינת ישראל נגררה לבחירות חדשות, בבחירות קודמות דברו על ימין ועל שמאל, כמעט לא דיברו על נושאי דת ומדינה, אבל בבחירות אלו למרבה הכאב כל השיח הוא כנגד הדת וכל המייצר לישראל נעשה ראש. "ש"ס בבית שמש גדלה בבחירות האחרונות ב-20% אבל זה לא כל הפוטנציאל שלנו, יש לנו אפשרות לגשת לציבור המסורתי ולהביא אותו לש"ס, אבל בשביל כך צריך לדבר ולפנות, רבני הקהילות שיש להם קשר עם כל גווני הציבור יכולים לעשות את זה הטוב ביותר, לפנות ולבקש ובכך להגדיל את מעגל הבוחרים. הפוטנציאל הוא גדול, יש כאן ציבור מסורתי גדול אם הינו הולכים בשני פתקים, אין לי ספק שהיינו מכפילים את הכוח, הציבור היה מצביע לנתניהו לראשות וש"ס לכנסת, אין כיום שני פתקים אבל תגידו להם כי אין מפלגה יותר נאמנה מש"ס, ולכן מי שרוצה גם לחזק את ראש הממשלה וגם לשמור על הדת במדינה, שיצביע לש"ס".

בהמשך דבריו עמד על התעמולה במערכת הבחירות ואמר: "למרבה הכאב מה שפעם היו אומרים כנגד הציבור החרדי בחדרי חדרים, היום ללא בושה אומרים בריש גלי, נאבקים כגד כל דבר, לא שבת ולא כשרות, רוצים לעקור את הכל. מי יודע מה עוד מדברים עלינו בחדרי חדרים בלי שאנו יודעים זאת, לכן אסור לנו לשבת בשקט, אנו יודעים ברור על מה נטושה המערכה, וצריך לעשות כל מאמץ להגדיל את הכוח של ש"ס". "לפני 15 שנה הקימו במדינה ממשלה ללא חרדים, ביטלו את משרד הדתות, הערימו קשיים על מוסד הרבנות והכשרות, למרות שעברו מאז כל כך הרבה שנים והיינו בממשלה מאז, יש הרבה דברים שלא הצלחנו לתקן, עשו שינויי חקיקה והכל מורכב. באותם ימים היו 500 רבני שכונות בארץ, הם ביטלו את האפשרות להוסיף רבנים חדשים, מאז הוקמו עוד שכונות רבות, אבל יש רק כ-150 רבנים, הכל נעשה מתוך מטרה אחת, להחליש את הכוח הדתי, ולצמצם את ההשפעה של עולם התורה על חיי העם והארץ".

בסיום דבריו אמר כי "אף אחד לא יכול לצפות איזה ממשלה תקום כאן בארץ בעוד כשבועיים, יש כאלו מחברי שהם פאסימיים וחוזי שחורות, אני עדיין אופטימי, אני לא יודע לתת לכם תרחיש, אבל אני יודע כי בחודש הרחמים והסליחות יש שפע טוב לעם ישראל ולכך אני מקווה מאוד שננצח, אבל צריך כאן התגייסות של כולם, חייבים כאן הפעם לא לוותר על אף קול, יש כאלו שהם אדישים, בבית שמש ראינו איזה הפסד היה בבחירות בגלל אדישות, עוד מאמץ קטן והעיר הייתה בידינו, אבל היו אדישים וחשבו שהניצחון בכיס וכיום אנו משלמים על כך את המחיר. אם נפסיד בכנסת זה יהיה הפסד כפול, בפרט שאנו שומעים כמה גזירות ממתינות לציבור החרדי, ולכך אני עובר מעיר לעיר לעורר את הציבור ובשם ה' נעשה ונצליח".

הגאון רבי יצחק חיים שארבני שליט"א מרבני שכונת רמת בית שמש אמר בדבריו כי המצב לא פשוט כלל ועיקר, יש גזירות קשות על הציבור החרדי, נבחרי ציבור מתחרים ביניהם מי יסית יותר כנגד הציבור החרדי, ולכן אסור להיות שאננים, אלא לעבור בית בית ולעורר את הציבור לצאת ולחזק את הכוח של עולם התורה.

הרה"ג רבי אמיר קריספיל שליט"א מנהל מוסדות חינוך 'חיי שרה' ו'מורשת דליה' בבית שמש סיפר בדבריו כמה סיוע הוא קיבל רק בחודש האחרון מתנועת ש"ס ומיו"ר התנועה השר הרב אריה דרעי, באופן אישי הוא דאג לבניין רחב ידיים עבור המוסדות בביתר עלית, וכן סייע למוסדות נוספים בביתר עלית, ואך ברור כי אם לא יהיה לנו את הכוח הזה בכנסת ובממשלה, יפגעו מכך כל המוסדות.

הרה"ג רבי פנחס אביטן שליט"א ראש ישיבת קנין התורה אמר כי בימי בחרותו בעיר חדרה הוא היה בחור ישיבה בודד בכל השכונה, לעגו לו רבים, אבל הנה כיום בחדרה יש ישיבות וכוללים לרוב, יש מהפך גדול בעיר, וכך זה גם בבית שמש, לפני 25 שנה היו כאן רק 3 תלמודי תורה, כיום יש עשרות, יש קהילות וכוללים לרוב, צריכים לראות גם את ההשפעה הגדולה הזאת, ולעשות הכל בכדי לא לעצור את המהפכה.

הרה"ג ר' אליה כהן שליט"א סיכם את דבר הרבנים בכינוס. הרב כהן שמשמש כרב קהילת 'היכל יוסף' ברמב"ש ג', אמר כי יש טעות נפוצה בציבור שלא יודעים להבדיל בין מצוות הביטחון לבין מצוות ההשתדלות, מצוות הביטחון מתחילה אחרי שמסיימים את ההשתדלות, וסיפר איך שראה את זקינו מרן הגר"ע יוסף זי"ע בכל בחירות או מאבק ציבורי שואל את עצמו כל פעם מה אני יכול לעשות יותר, הוא אף פעם לא הסתפק במה שעשה, לא אמר יהיה טוב, אלא בכל יום מחדש חשב מה הוא יכול להוסיף למען ההצלחה, וזה אמור ללמד את כולנו לא להסתפק במה שעשינו בבחירות שעברו, אלא להגביר כוח ופעלים וזה בהחלט אפשרי בס"ד אם כולם ייצאו ויעשו למען חיזוק התנועה הקדושה.

את הכנס סיים הרב משה אבוטבול באומרו כי בית שמש מתגייסת עתה למען חיזוק תנועת ש"ס, נגביר את ההשפעה גם במושבים סביב בית שמש, שכן מדובר במלחמת קודש שמחייבת את כולם להירתם למען ההצלחה.

לצד הרבנים וראשי הכוללים השתתפו בכנס גם חה"כ הרב ינון אזולאי, חברי מועצת העיר הרב ישראל רמתי, הרב יגאל חדד והרב איציק אלמליח, יו"ר המועצה הדתית הרב יהודה מהדיזדה, הרב גולן שליט, ראשי ארגון הרבנים 'מנחילי תורה', ועוד.

צילום: יעקב לדרמן

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.