ששה עשר אוטובוסים יתווספו לקווי העיר

יהונתן מאיר
ל' תשרי ה'תש"פ 29/10/19
אושרה תוספת תקציב ממשרד התחבורה לאוטובוסים שיתגברו את הקווים הפנימיים והבין עירוניים בעיר. מתוך האוטובוסים שיתווספו חמישה אוטובוסים חשמליים ושישה אוטובוסים מדגם המפרקית שסיימה כעת תקופת בחינה והרצה בשכונות העיר
אוטבוסים מפרקיים חדשים. צילום; סופרבוס
אוטבוסים מפרקיים חדשים. צילום; סופרבוס

משרד התחבורה הודיע על החלטתו לתקצב הוספתם של ששה עשר אוטובוסים שיתגברו את הקווים הפנימיים והבין עירוניים בעיר. על פי חברת סופרבוס מתוך האוטובוסים שיתווספו יהיו חמישה אוטובוסים חשמליים ושישה אוטובוסים מדגם המפרקית. ששת האוטובוסים הללו שיכולים לשאת כ-100 נוסעים יכנסו לפעילות בקווים המרכזיים בעיר ויסייעו להפחתת העומס במהלך שעות היום.

בשבועות האחרונים, נערכו מספר פגישות בין ראש העיר ד"ר עליזה בלוך וממונה התחבורה הרב שמוליק גרינברג בשיתוף חברת סופרבוס לבין רשות התחבורה הציבורית במשרד התחבורה, בנוגע לשיפור השירות בבית שמש. בפגישות אלה הועלו פתרונות מהירים למרות העיכובים בפרסום מכרזי משרד התחבורה.

לא פעם דובר על המצוקה בנושא שירותי התחבורה בעיר. בדיונים שהתקיימו מול משרד האוצר והתחבורה, הציעה חברת סופרבוס תוספת שירות גם לקווים המסיעים תושבים לשכונות החדשות בעיר, ובמקביל תגבור לקווים הקיימים. ואכן כעת הוחלט על הכנסת קווים חדשים שיסעו לבתי החולים הדסה עין כרם ולשערי צדק לצד הרחבת שירות בקווים קיימים.

בשלב זה, משרד התחבורה נעתר כעת לבקשות ובאופן נקודתי אישר את התוספת שתביא לתגבורם של מספר קווים עירוניים ובין עירוניים. התקצוב עדיין מוגבל, זאת עד שתתבהר התמונה המלאה של חידוש מכרזי ההפעלה הארציים בתחבורה הציבורית. בנוסף להכנסת האוטובוסים החדשים, שצפויה להתקיים כבר בשנה זו אישר משרד התחבורה גם החלפה של אוטובוסים פעילים באוטובוסים חדישים מסוג יורו 6 תוצרת גולדן דרגון. ההחלפה תתבצע במהלך השנה הקרובה.

המשנה לראש העיר וממונה התחבורה הרב שמוליק גרינברג אמר: ישבנו ראש העיר ואני עם משרד התחבורה סיכמנו על תוספת תקציב משמעותית. כעת רוכשים ששה עשר אוטובוסים חדשים, וזה יהיה בחודש הקרוב תוספת משמעותית לקווים העירונים. ובנוסף מסלול חדש להדסה עין כרם ושערי צדק שמסתיים בשכונת גבעת מרדכי - ישיבת חברון בירושלים.

גרינברג הוסיף ואמר, התוספות שקיבלנו הן מתבקשות ביותר אך אני אומר הן אינן מספיקות לעיר. זה איזשהו פלסטר או אקמול אבל זה לחלוטין לא מספיק.

קרן אצלאן, מנכ"לית סופרבוס מסרה: "כחברה הנותנת שירות מזה מספר שנים בעיר בית שמש ומתוך ההבנה לצרכים ההולכים וגדלים של תושבי העיר פעלנו בנחישות מול משרד התחבורה יחד עם ראשת העיר, עליזה בלוך." 

 

 עוד הוסיפה "אנו שואפים ליזום שינויים בתדירות ובמסלולים השונים, הוספה של אוטובוסים נוספים וחדשים למערך הפעילות, על אף העיכוב במכרזי משרד התחבורה. כולנו תקווה כי בקרוב מאוד הרחבת השירות עליה התבשרנו, תיתן מענה לצורכי ציבור הנוסעים בבית שמש. נמשיך לפעול במרץ כדי לשפר את השירות עבור קהל לקוחותינו״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.