תגובת שלום אדרי על מכתב הרבנים לשכונת 'נווה שמיר'

יהונתן מאיר
כ"ה תמוז ה'תשע"ט 28/07/19
סערת ההצרחה בעניין שכונת 'נווה שמיר' זכתה לתגובת הרבנים, שהתייחסותם חד צדדית לצרכי הציבור אותו הם מייצגים. שמעון גולדברג, יו"ר ועדת תכנון ובנייה שלח מכתב תגובה למכתב הרבנים.
מר שלום אדרי
מר שלום אדרי

סערת ההצרחה בעניין שכונת 'נווה שמיר' כתב שלום אדרי יו"ר סיעת הליכוד בבית שמש "זכתה לתגובת הרבנים, שהתייחסותם חד צדדית לצרכי הציבור אותו הם מייצגים. שמעון גולדברג, יו"ר ועדת תכנון ובנייה שלח מכתב תגובה למכתב הרבנים. 

לטענת גולדברג ההחלטה התקבלה בעבר וזכתה לברכתם של גדולי ישראל. "ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול הבטיח את רמה ה' נווה שמיר לחילונים במסגרת הסכם הגג ובמסגרת ההסכם קואליציוני עם הליכוד, וזאת בברכתם של מאורי הדור, מר"ן הרב עובדיה יוסף זצ"ל מרן הרב שטיינמן זצ"ל זיע"א, ויבדל לחיים ארוכים כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א חבר מועצג"ת. 


"הרב אבוטבול נתן את שמות הרחובות ואת שמה החילוני "נווה שמיר" ואף במכתב לרוכשים ביקש מהרוכשים לוותר על זכייתם". "כנבחרי ציבור שומה עלינו החובה לעמוד מאחורי הבטחותינו, כפי שאנו מצפים כי צביון שכונת רמה ד' תישמר לחרדים, כך גם עלינו לשמור ולעשות ככל שלאל ידינו כי רמה ה' תהייה לציבור הכללי".

עוד כתב גולדברג במכתבו, "המהלך המוצע אינו בכפיה, מאפשר מעבר בין פרויקטים ללא הפסד הזכייה, משפר את מיקומי הזוכים ואף מאפשר לחסוך כמאה אלש"ח, העמידה במילה שלנו יאפשר לנו להמשיך בפיתוחה ושגשוגה של בית שמש".

יאמר לזכותו של גולדברג כי מכתב זה ראוי להערכה שכן, הוא מעיד על כוונות טובות כי צביון שתי השכונות ישמור על צביונם כפי שנקבע מלכתחילה. 

שלום אדרי, יו"ר סיעת הליכוד אמר בתגובה על מכתב הרבנים:
"כמי שיזם ומלווה את בניית שכונת 'נווה שמיר' במשרדי הממשלה שנים אחורה עוד מימי משה אבוטבול, אני מברך על המכתב לרבנים שהוציא ידידי שמעון גולדברג - יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, שבצעד אמיץ, חריג ואמתי מנהל ביחד עם רה"ע ואיתי את מהלך ההצרחה של שכונות נווה שמיר ורמה ד' למען כלל הציבורים בבית שמש, מבחינת "זה נהנה וזה אינו חסר".

מי שמכיר את פעילותי הציבורית למען תושבי העיר יש לי כבוד רב לרבנים בכלל ולרבני העיר בפרט אולם, אני מתנגד נחרצות להתערבות הבוטה בכל הקשור לשכונת נווה שמיר מאחר והמשמעות ברורה ודיי לחכימא ברמיזא. 

לא יעלה על הדעת כי הנהגת העיר תפעל בכוחות משותפים לערוך צדק עבור כלל תושבי העיר והרבנים יסיתו לחד צדדיות! 
להזכירם, בבית שמש מתגוררים מייסדי העיר דור שני ושלישי שרוצים להמשיך לגור בה אולם, בעשור האחרון נבנו בבית שמש דירות רק עבור הציבור החרדי שהגיעו מכל קצוות הארץ והגיע הזמן כי הצדק ישמע וגם יעשה.

כולי תקווה, כי מהלך זה יצלח למען כלל תושבי העיר שאם באמת רוצים לחיות יחד אז על הזוכים החרדים בנווה שמיר לעבור לרמה ד' ולהשאיר את שכונת נווה שמיר עבור הציבור הכללי!

בעיקר, כאשר מהלך זה מגובה בהסכם קואליציוני ובמכתב של שמעון גולדברג שמסביר את המהלך באופן חד משמעי!! 
עוד אציין, כי מתקיים כאן צעד היסטורי בין נציגות הציבור הכללי והחרדי בהנהלת מועצת העיר שמבינים ומסכימים לראשונה כי כדי לחיות יחד צריך לכבד הסכמים ואיש את רעהו!"

נמשיך לעדכן!

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.