תוצאות הסקר: מלחמת הדילים נמשכת

ד. קושנר
י' ניסן ה'תשע"ח 26/03/18
ביהדות התורה לא מתרגשים ומחזיקים בשרוול הודעה סופית של כח, לפי הסקר שלנו כח נותנת ליהדות התורה 8 מנדטים. הם רק צריכים להחליט על עיתוי.

יהדות התורה מובילה עם 5 מנדטים, אחריה ש"ס עם 4 מנדטים. ההפתעה הגדולה שייכת לאלי ישי שמפלגתו מביאה בין 3 ל-4 מנדטים.

הליכוד- מוריד קצת מכוחו ל-2 מנדטים, אולי הגירה שלילית אולי ההגירה החיובית של החרדים.

ביחסי הכוחות במגזר החסידי כח נוגסת ב-ג עם 3 מנדטים ומשאירה אותה עם מנדט אחד.

הבית היהודי במלחמה על המנדט השני ויתכן שהמפלגה תאלץ לוותר על נציג אחד. הם בכל מקרה ילכו על המועמד שישדר להם עיר מתוקנת ונקיה. זה יכול להיות גרינברג בקלות.

בלעיש- לא עובר, אבל בלעיש תמיד ידע לחזור ויש עוד זמן עד לבחירות, חוץ מזה יהדות התורה צריכה אותו ותסייע לו אם יהיה צורך. בבחירות האחרונות, על פי "מקורות זרים" הם עזרו לו על חשבונם.

טוב- מקבלת מנדט, לא משנה אם טוב ירוצו או לא, יש קולות בציבור להקים מפלגה שתהיה מפלגת מחאה בעקבות כל הבכי והנהי על התנהלות נציגי הציבור בעיר בכלל ובפרט בשכונות החדשות. בסקר שלנו זה שווה מנדט.

ברקע יש 2 מנדטים שהם קולות צפים, קודם הם יתחלקו בין המפלגות הקטנות כמו העבודה של ריצרד פרס ועתיד העיר של מוטי כהן שלא מקבלים מנדט בסקר. השאלה הגדולה היא מהיכן הם יבואו היתר האם רובם מהעיר הוותיקה או דווקא, וזו תהיה הפתעה, הם באים דווקא מהאזורים החרדים בעיר.

על פי הסקר מי יהיה ראש העיר?

הרבה בעיר כבר מספידים לגרינברג את החלום, אבוטבול סגר עם הליכוד ועם ג' מה שנותן לו 7 מנדטים מול יהדות התורה. על תביעתם החוזרת שהם היום המפלגה הגדולה בעיר עונה להם אבוטבול בנונשלנט עם 7 מנדטים סגורים. שלו.

ביהדות התורה לא מתרגשים ומחזיקים בשרוול הודעה סופית של כח, לפי הסקר שלנו כח נותנת ליהדות התורה 8 מנדטים. הם רק צריכים להחליט על עיתוי.

מי שבאמת יכול להיות השריף בעיר עכשיו זה אלי ישי, אחרי שהרב עסיס החליט לא לרוץ מטעמו לא ברור עדיין את מי ישים בראש. ואם בכלל, יתכן שגם יפרוש לקראת קו הסיום אבל להמליך מלכים הוא יוכל בנקל. סביר להניח שההצבעה לאלי ישי היא הצבעת מחאה. לטענת  הרבה אנשים מהגרעין הקשה של אבוטבול הם מאוכזבים ממנו ומאריה דרעי, כמו בארצי גם כאן, רבים ממצביעי ש"ס עלולים לעזוב את "הבית".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.