תושבים סוג ב

יהונתן מאיר
א' סיון ה'תשע"ט 04/06/19
אדגיש בפתח דברי את מסקנתי בפשטות: פוסט זה מאשים את קברניטי העיר בכל תחלואי התחבורה. אוזלת ידי ראש העיר שמתעסקת בתושבים עתידיים לפני תושבי העיר. חדלונו של מחזיק תיק התחבורה זה עידן ועידנים. תבינו, סופרבוס היא חברה עסקית והיא מבינה שאפשר להפר בגסות כל הסכמה ולא לשלם אף מחיר.
אוטובוסים של חברת סופרבוס. ויקיפדיה
אוטובוסים של חברת סופרבוס. ויקיפדיה

הטור הזה נכתב אמש בשעת לילה מאוחרת בתום יום עבודה אינטנסיבי ומפרך. שכל מה שרציתי במשך כל אותו יום הוא לחזור כמה שיותר מהר הביתה כדי שאוכל לכל הפחות לצפות כמה דקות בבני הקטן כשהוא ישן במיטתו.

הגעתי לתחנת האוטובוס בנחל הקישון ברמה א והמתנתי בסבלנות לקו 14. יחד עימי עמדו עוד נשים ואנשים שגם הם חיכו כמוני לאוטובוס שמחבר בין חלקי העיר. אך זה התמהמה. האוטובוס שאמור היה לצאת ב20:40 נמנע מלבוא אל תחנת נחל הקישון פינת נחל שורק גם כשהמחוג עמד על השעה 21:00.

אך תושבי העיר המאולפים אפילו לא צייצו  מילת ביקורת. כי הרי הם התרגלו לסטנדרט הנמוך שחברת התעבורה הפנימית היחידה בעיר מציבה בפניהם. התרגלו להיותם תושבים סוג ב' רק משום שאין בידם די כסף לרכוש רכב ולעמוד בהוצאות הדלק הכבדות שמדינתנו היקרה משיתה על כיסם הריק של האזרחים.

עד כאן סיכמנו שהכל בסדר. כולה איחור של אוטובוס, לא צריך לעשות עניין. אנחנו הרי לא באירופה. בשעה 21:05 לערך בא אוטובוס והעלה את הנוסעים אמנם לא באדיבות יתירה אבל אני סתם מקטר אנחנו סתם אזרחים סוג ב במדינת ישראל והבה לא נעוף על עצמנו. להרגיש תחושה נוחה בעת צריכת שירות שאנחנו משלמים עליו זה לוקסוס שלא כל אחד זוכה לו.

 

אבל אז, כמה מפליא. לאחר כמה תחנות נהג האוטובוס עצר סיפר לנוסעים שיש תקלה באוטובוס והוא לא יכול להמשיך לנסוע. הנוסעים הצייתנים ירדו וכאילו זה מובן מאליו נהג האוטובוס סגר את הדלתות והמשיך לבדו בנסיעה.

 

עשרות אנשים, חלקם מבוגרים, מיעוטם עולים חדשים, נזרקים מאוטובוס בשעת ערב מאוחרת במהלך נסיעה. והנהג? אולי הוא מיהר הביתה, אולי הוא צם במשך היום והוא הלך לשבור את הצום. לא יודע, אני מקווה שהוא חתך מסיבה טובה אחרת אף אחד לא הפיק תועלת מההתעמרות הזאת.

 

(כמה דקות לאחר מכן בא אוטובוס למרות שזה לא מסתדר עם לוח הזמנים אבל זו תלונה על הטיפשות והטמטום של החברה ולא על נוהג ההתעמרות הקבוע שלה)

 

אני חוזר הביתה ואשתי כמעט ולא מבינה את הקושי שלי, זה דבר סטנדרטי בעיר היא אומרת, בכלל לא מופרך שנהג אוטובוס מוריד את הנוסעים באמצע המסלול וממשיך לדרכו לה זה קרה בשבוע שעבר היא אומרת.

 

קברניטי העיר אשמים בתחלואי התחבורה בעיר. אוזלת ידי ראש העיר שמתעסקת בתושבים עתידיים ותאורטיים, ובחלומות ורודים פנטסטיים הרבה לפני תושבי העיר הנאנקים. ולא נדבר על חדלונו של מחזיק תיק התחבורה זה עידן ועידנים אך מלבד סיפורי מכרזים תושבי העיר מוחזקים במקומות רגישים ללא יכולת לזוז.

 

אנחנו לא בחרנו את סופרבוס, ולא חתמנו על מכרזי התחבורה. אנחנו לא יכולים לשבות ולא נתרוצץ בבתי משפט. אנחנו בחרנו אותם, את שלוחי הציבור. אנחנו אלו שמשלמים להם את המשכורת מדי חודש אז פשוט, כל כך פשוט, שיעזרו לנו. לחיות.

 

אבל.. אם אין לך כסף אתה לא שווה כלום. ואם אתה לא תורם את חלקך לחגיגת הזיהום שאופפת את עיירת הפיתוח שלנו, ואם אתה לא עגלון שיכול להשבית מערכת של כמה קופסאות פח מקרטעות גם ראש העיר שבחרת ומקבלת משכורת על חשבונך לא תגנה את האלימות המופנית אלייך-הבוס שלה. לא תגנה את הניצול הציני של מצבך כמו שהיא מגנה שביתה פראית ואלימות נגד נוסעי ומשתמשי התחבורה הציבורית.

 

אז תושבי העיר היקרים. אם אין לכם כסף ואין ברשותכם מכונית. פשוט אל תצאו מהבית. יש שמש בחוץ וזה לא בריא לעור שממתין שעות בתחנה.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.