תושבי בר אילן החרדים מחו מול לשכת ראש העיר

יהונתן מאיר
ה' אב ה'תשע"ט 06/08/19
מאות מתושבי רחוב בר אילן החרדים התכנסו הבוקר לאמירת תהילים אל מול מקום התכנסות וועדת ההקצאות ליד לשכת ראש העיר ד"ר עליזה בלוך לצורך מחטף הקצאה למכינה קדם צבאית במרכז השכונה להגדרתם.

מאות מתושבי רחוב בר אילן בבית שמש התכנסו הבוקר לאמירת תהילים אל מול מקום התכנסות וועדת ההקצאות לצורך מחטף מכינה קדם צבאית במרכז השכונה. התושבים מדגישים בכאב כי אין בהם שום רצון וכוונה להתנגד לקיום מקום שמיועד לנערים משום מגזר אך הם רוצים להדגיש את כאבם נוכח ההתעלמות המופגנת מצרכיהם הציבוריים של מאות המשפחות החרדיות המתגוררות במקום. התושבים החרדים מציינים  כי מדובר בשטח ציבורי מהאחרונים בשכונה, ובתור עומדות עמותות רבות שמשרתות את תושבי השכונה ומן הראוי שהמקום יוקצה להם.

התושבים החרדים אינם היחידים שמתנגדים למהלך המזורז. נרשמה התנגדות עזה בקרב תושבי שכונת קריית אריה שייינפלד הדתית לאומית שביקשו גם הם את המקום הזה לצורך בית כנסת לתושבים החדשים בשכונה. כמו כן מציינים תושבי השכונה כי גם חסרים מקומות ציבור לעולים מבוגרים מחבר העמים ומהקהילה האתיופית בשכונה. וכמובן הדריסה חסרת הרסן של מאות משפחות הציבור החרדי בשכונה.

הדיון בוועדת ההקצאות היה אמור להיערך בשעה 13:00, על מנת להספיק לשמוע התנגדויות של התושבים, אך בהחלטה חד צדדית הקדימה העירייה את הדיון בועדה ל-11 בבוקר על מנת להעביר את ההקצאה למוסד באופן חטוף מבלי לשמוע את התנגדויות התושבים.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.