תושבי העיר הוותיקה יוזמים עצומה נגד העירייה

יוני קפלן
ט"ו טבת ה'תש"פ 12/01/20
בשבוע שעבר נחנך קו 630 החדש מבית שמש אל בתי החולים בירושלים. כעת מוחים תושבי העיר על כך שהקו מדלג על השכונות הוותיקות ובכל האזור ישנם רק 3 תחנות, לעומת 15 תחנות ברמת בית שמש ויזמו עצומת מחאה בדרישה להוסיף תחנות בכל רחבי העיר
השקת קו האוטובוס החדש (צילום: סופרבוס)
השקת קו האוטובוס החדש (צילום: סופרבוס)

בשבוע שעבר התבשרו תושבי בית על שמש על קו אוטובוס חדש שעתיד לפתור את מצוקת התחבורה הציבורית מהעיר אל בתי החולים בירושלים. במציאות שבה למעלה מ-50% מתושבי העיר אינם מחזיקים בכלי רכב פרטי, תחבורה ציבורית ישירה אל בתי החולים היא פתרון שהוא כורח המציאות.

אך כעת מתברר כי הפתרון אינו נותן מענה לכל תושבי העיר. בעצומת מחאה שיזמו תושבי העיר נטען כי הקו "מדלג" כמעט לחלוטין על שכונות העיר הותיקה ורק 3 תחנות הוצבו במקום, לעומת 15 תחנות באזורים החרדיים.

"יש כאן עוול ועיוות חמור השואג לשמיים" נכתב בעצומה, "בכל בית שמש הוותיקה, כולל גבעת שרת, יש רק 3 תחנות של קו 630, ואילו לכל הרמות עבור הקהל החרדי 15 תחנות של קו 630 (הנתון ע"פ סופרבוס) קרי לקהילה החרדית פי 5 תחנות!"

עוד עוול מטורף, כל 3 התחנות שממוקמים בבית שמש הישנה הם ממוקמים באזור יוקרתי, אחד של חברה צעירה רבין-תבור, רבין-הגלעד, רבין-סיני.איפה הצדק איפה הדאגה לתושבי בית שמש שחיים פה 50,60,70 שנה?"

נבחרי הציבור, האם השתגעתם? למה למקם 3 תחנות סמוכות באזור אחד, זו אטימות עיניים ואוזניים של נבחרי הציבור. אפילו בגבעת שרת אין תחנה אחת של קו 630.

על נבחרי הציבור לפקוח עיניים ולפתוח את הקו על הכביש המרכזי של גבעת שרת שהוא שדרות הדקל, שיש בה מספר תחנות אוטובוסים. אנו תושבי בית שמש רוצים את קו 630 פזור בתחנות כל בית שמש הישנה והוותיקה ובכלל זה בתחנות שדרות הדקל".

יצויין כי במהלך 3 ימים מאז עלתה העוצמה לאוויר, רק 88 תושבים חתמו עליה מתוך יעד של 500 חותמים. מעניין יהיה לראות כיצד יפעלו בעירייה בנוגע לדרישת התושבים. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.