תושבי העיר הוותיקים אוהבים את השבת

יהונתן מאיר
ט"ו תמוז ה'תשע"ט 18/07/19
האתגר שהצבנו לאתר החדשות והמדיה "סטורי בית שמש" עורר הד וסערה רבה בדף הפיסבוק הגדול שלהם. אז תושבי בית שמש הוותיקה אמנם לא מתנגדים ברובם לבריכה שתפתח את שעריה בשבת, אבל הם אוהבים את השבת והם רוצים שבת מנוחה. לפניכם רשימת תגובות מעניינות
הנהגת העיר בקאנטרי שנבנה. קרדיט דוברות העירייה
הנהגת העיר בקאנטרי שנבנה. קרדיט דוברות העירייה

באחת מן התגובות הראשונות כתבה תושבת העיר: "אתם שואלים הסטורי כאשר לרוב התושבים הדתיים/חרדים אין פייס ואף טלפון כשר אז זה משאל לא הוגן. תפרסמו בכל אמצעי התקשורת שיש לבית שמש להציע. תודה. להוגנות ציבורית". מה שהיא פיספסה שהסקר הזה מופנה אל הקהל המסורתי חילוני ולא אל תושבי העיר החרדים.

אחר טען כלכלית דווקא: אם זה יקרה (בריכה הפתוחה בשבת י"מ) לי ברמה האישית זה לא יפריע. אבל 220 תגובות לפוסט מקסימום יגיע ל500 שחלק מהם טוענים שלא וחלק כן אם זאת רמת התגובה לפוסט אז כנראה שהבריכה לא תחזיק מעמד יותר מקיץ אחד ברמה הכלכלית כן, מה גם שאני חושב ששום בעל בית לא ירצה שאוכלוסיה גדולה מהעיר לא תגיע לבריכה בגלל שהיא פתוחה בשבת,
אז בשביל לרצות 500 1000 איש במקסימום ( ואני נסחף לדעתי ) ולפגוע בשאר האוכלוסיה שכן שומרת שבת בעיני זה מיותר" סיכם הכותב.

בנוסף, שתי נקודות שצדו את תשומת ליבנו. הרבה  דתיים היו בעד פתיחה בשבת למרות שהם הדגישו שהם לא יבואו בעצמם. ובכלל אלו שהיו בעד הפתיחה בשבת נימקו את רצונם בכך שהבריכה תענג להם את יום המנוחה הזה.

חלק מהמגיבים העלו פיתרון אפשרי שיכול לפתור את הדילמה הזו, שהבריכה תופעל בשבת באופן שתתאפשר כניסה לבעלי מינויים. מה שיחסוך בחילול שבת עד כדי כמעט שום חילול בפועל. מודל שעובד היטב בכל מיני מקומות עם קונפליקטים דומים ברחבי הארץ.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.