תושבי העיר כואבים את חילולי השבת

יהונתן מאיר
כ"ה שבט ה'תשע"ט 31/01/19
חילולי השבת בבית שמש. תושבי העיר כואבים את חילולי השבת שאירעו בשבת שעברה, וגם השבת לא נראה שהגופים שאחראים לכך עומדים לשנות את דרכיהם. בתנועת 'חזון' קוראים לציבור להשאיר השבת סביב שולחן השבת כיסא ריק עם אפוד זוהר, וזאת כהזדהות עם העובדים שמחויבים לעבוד בשבת.
נרות ושולחן שבת
נרות ושולחן שבת

במקביל לכאב דו"חות המשטרה שניתנו כזכור בליל שבת הקודמת תוך כדי חילול שבת באופן בולט ומובהק. נחשף בעיתון 'השבוע בבית שמש' סיפור נוסף של חילול שבת שנעשה בפרהסיה מוחלטת בשכונת רמה בית שמש ג'2  הסמוכה זו שעדיין בשלבי בנייה מתקדמים. התושבים סיפרו כי בשעות הצהריים של יום שבת הגיעה משאית טעונה באבנים ופרקה סחורה בעיצומה של השבת, כאשר חומרי בנייה אלו ככל הנראה נועדו עבור בניית החומות שבסמוך לגשר הנבנה ברחוב אליהו הנביא פינת דבורה הנביאה.

תושבי האזור מספרים עוד, כי גם לאחר שהמשאית פירקה את מטענה הגיע רכב פיקוח של חברת הבנייה על מנת לאשר כי הסחורה הגיעה אל יעדה ולאחר מכן הגיעה משאית נוספת ופרקה שם שוב סחורה.

ובזירה הארצית השבת הופכת ליום השיפוצים הלאומי.  קו הרכבת בין בית שמש למלחה הושבת מאתמול ועד למוצאי שבת, עקב עבודות תשתית שיתבצעו גם במהלך שבת. בתנועת 'חזון' קוראים לציבור להשאיר השבת סביב שולחן השבת כיסא ריק עם אפוד זוהר, וזאת כהזדהות עם העובדים שמחויבים לעבוד בשבת.

 

נרות ושולחן שבת

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.