תושבי רמת בית שמש דורשים: שעת חניה חינם

יוני קפלן
ה' טבת ה'תש"פ 02/01/20 2
בעקבות מצוקת החניה הקשה במרכז המסחרי ברמת בית שמש א', התאגדו תושבי השכונה והסוחרים במרכז בדרישה מהעירייה להעניק שעת חניה ראשונה חינם לתושבי העיר. "באף עיר בארץ אין מרכז שכונתי שצבוע בכחול לבן. נמאס לנו להיות כספומט של העירייה"
ניידות משטרה מחלקות דו״חות במרכז (באדיבות המצלם)
ניידות משטרה מחלקות דו״חות במרכז (באדיבות המצלם)

תושבי רמת בית שמש א׳ מתוסכלים. כזכור לפני מספר שנים החלה העירייה לגבות תשלום עבור באזור החניה במרכז המסחרי וצבעה את המדרכות בכחול לבן. ״המטרה היתה לפתור את מצוקת החניה באזור בסופי השבוע, לא היה אפשרי להגיע עם הרכב לעשות קניות במרכז״. מסביר שלום תושב השכונה. ״לטענת העירייה העומס נגרם בגלל סוחרים שמחנים את רכבם למשך כל שעות היום ותופסים מקומות חניה יקרים״. 

אלא שהמציאות בשטח מוכיחה כי הבעיה כלל לא נפתרה. תושבים המעוניינים לערוך קניות במשך ימי השבוע ימצאו חניות בשפע, אולם בסופי השבוע הם יבלו זמן רב בנסיון למצוא מקום חניה פנוי. 

״גביית התשלום כלל לא פתרה את מצוקת החניה, היא בסה״כ הפכה את המרכז לכספומט עבור עיריית בית שמש״ טוען שלום. ״העומס נגרם כתוצאה מגידול עצום במספר התושבים המגיעים לעשות קניות במקום. רמת בית שמש ג׳ ו-ג׳2 אוכלסו באלפי משפחות בשנים האחרונות שבאים לעשות את הקניות שלהם כאן במרכז המסחרי. אין שום הצדקה לכך שהעירייה תגבה כסף עבור החניה, באף עיר בארץ לא תראו מרכז מסחרי שכונתי שאינו מרכז העיר הצבוע בכחול לבן״. 

כעת דורשים התושבים לאפשר לפחות שעת חניה ראשונה בחינם. ברגע שהוכח כי בעיית החניה לא נפתרה, לטענתם אין הצדקה להמשיך ולגבות תשלום עבור החניה באזור. ואם לא לבטל לגמרי, לפחות לאפשר שעת חניה ראשונה בחינם. ״בצורה כזאת אתה גם בא לקראת התושבים שיוכלו לקפוץ לעשות קניות אפילו לכמה דקות מבלי להסתבך עם פנגו או להסתכן בקבלת דו״ח חניה, ומצד שני מונע מבעלי העסקים לחנות את רכבם למשך יום שלם״ מסביר שלום. 

בימים האחרונים מצטרפים עוד ועוד תושבים לדרישה. בפוסטים שהתפרסמו ברשת טוענים רבים מהם כי הפסיקו לערוך את קניותיהם במרכז. ״אנחנו כמשפחה הפסקנו לחלוטין להגיע למרכז של רמה א׳. כמות דוחות המשטרה השוטרים והפקחים מטורפת אין לנו חשק לבדיקות ולטענות וויכוחים על דוחות. נעימי בהחלט הוא פיתרון מעולה כבר מעל שנה וחצי״ מספר אחד התושבים. אחר מוסיף ״לא מספיק ברמה א׳ משלמים ארנונה יותר גבוהה גם צריכים לממן את הפקחים ששורצים שם, הגיע הזמן לעשות צדק!!״.

ניסים לוי, אחד מבעלי העסקים במרכז טוען כי לפני הבחירות ראש העיר נפגשה איתם והבטיחה שתדאג לשעתיים חניה בחינם. ״לפני הבחירות היא הסתובבה כאן וזרקה הצהרות על ימין ועל שמאל על התשלום של החניה״, מספר ניסים. ״אני עצמי אמרתי לה לא מענין אותי כלום רק החניה, תושבים לא מגיעים בגלל החניה. אז היא השיבה, אין בעיה אני אתן הוראה שעתיים ראשונות חינם. לאחר הבחירות היא עשתה כנס בעלי עסקים ואני שאלתי אותה איפה ההבטחה שלה והיא התפתלה וגיבבה כמה מילים שהיא עצמה לא הבינה״. 

אחד ממובילי היוזמה הוא ראובן כהן, חבר מועצת העיר לשעבר שטוען ״רוב בעלי העסקים יעידו שיש להם ירידת עסקאות משמעותית ולא בגלל תחרות ולא בגלל הקמת חנות נוספת ברמה ג׳. זו מציאות שתושבים פשוט אומרים הכי גלוי שהם לא מגיעים למרכז בגלל זה". 

אתמול נפגשה מנכ״לית העירייה עם הסוחרים במרכז ושמעה את טענותיהם. בסיום הפגישה הודיעה כי העירייה לומדת את הנושא ותסיק את מסקנותיה בהמשך. כאן ב׳מהדריניוז׳ נמשיך ונעקוב.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • לענ"ד הפתרון, לתת תו חניה לכל תושבי רמת בית שמש א', כפי שנהוג בכל העיריות לתת לתושבים תו חניה חינם באזור מגוריהם.
    שעת חניה זה לועג לרש!
    הגע בעצמך שנכנסת לקניות, ובדקה פיספסת לשלם, קיבלת דו"ח. וזה חוץ מחויית הקנייה במתח שמא תעבור שעה.
    הנלע"ד כתבתי!
  • מאבק צודק לגמרי