תושבי רסידו לבלוך: הסירי את המתקן המסוכן

יהונתן מאיר
ט"ז אייר ה'תשע"ט 21/05/19
פרסום ראשון: ברחוב רבי פנחס בן יאיר 10 עומד מתקן שעשועים שהוקם באופן תמוה מאוד ומסב נזק של ממש לתושבים. גן השעשועים נמצא על שטח קטן מאוד בין בנייני מגורים ובאופן בלתי פרופורציונלי מתקני הפארק גדולים וגבוהים. "מהדריניוז" חושף את המכתב ששלחו התושבים לראש העיר בו הם דורשים שטענותיהם יושמעו בפני ועדת התכנון והבניה

תושבים ברחוב רבי פנחס בן יאיר 10-12 טוענים כי התקנת מתקן הספורט בכניסה לבית מגורים פרטי הוצבה בעבר ללא הוצאת היתר לבניית המתקן כנדרש.  וכבר כמה שנים מבקשים הדיירים במקום שהעירייה תוציא היתר למתקן  כדי שועדת תכנון תדון עליו מבחינה מקצועית והעירייה מתעלמת מהפניות, הדיירים טוענים שהמתקן נבנה משיקולים לא מקצועים, ונקמנות של דובר העיר לשעבר, כפי שמצויין במכתב לראש העיר המצורף.

תמצית המכתב, בו התושבים כותבים בכאב ובזעם. כי הפארק נועד להתנקם בהם על התנגדויותיהם למעשי גורמים שמנסים להשתלט על קרקעות בשכונה אשר רשומים על שם הקבלן ברשם המקרקעין -חברת רסידו, מה שגורם לסרבול מיותר בהליכים, אך גרוע מכך מייצר פרצות בירוקרטיה שבהם החברה מוכרת שטחי תוספות בניה וגגות ליזמים פרטיים אליהם התושבים מתנגדים.

במערכת "מהדריניוז" עוקבים כבר תקופה ממושכת אחרי הסיפור המתגלגל שגורם נזק סביבתי רב. וכעת אנחנו חושפים את פסק הדין של בית דין צדק של הגרח"א מונדרר שמצדד בטענת הדיירים שאין פרופורציות בגודל המתקן. וכעת התושבים יוצאים בקריאה פומבית לראש העיר ד"ר עליזה בלוך להסיר את המתקן לאלתר ולהשמיע את טענותיהם בפני ועדת התכנון והבנייה ודורשים מהעירייה להתנהל באופן חוקי ולתקן את חטאי העבר בכך שהעירייה הקודמת בנתה את המקום באופן לא חוקי בעליל כאמור לטענת השכנים.

המכתב והתמונות באדיבות התושבים

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.