תושב בית שמש יועמד לדין בגין התעללות בסוסים

יוני קפלן
י' טבת ה'תש"פ 07/01/20
משרד החקלאות הגיש כתב אישום נגד תושב בית שמש שהעביד שני סוסים ברחבי העיר למרות מצבם הגופני הקשה. במסגרת כתב האישום, ביקש משרד החקלאות מבית המשפט להגביל את הנאשם מלהחזיק סוסים בעתיד
צילום: משרד החקלאות

משרד החקלאות הגיש כתב אישום נגד תושב בית שמש בגין עינוי, התאכזרות והתעללות בבעל חיים – זאת לאחר שנתפס פעמיים על ידי נציגי משרד החקלאות שהעביד שני סוסים שהיו במצב בריאותי מחפיר. הסוסים אותרו כשהם רתומים לכרכרה ברחובות רמת בית שמש. 

כתב האישום כולל שני אישומים בגין שני מקרים שונים הנוגעים לטיפול ולתנאי ההחזקה של סוסים שהיו בבעלות הנאשם. על פי כתב האישום, הנאשם החזיק סוסים הסובלים מחבלות בגופם מבלי להעניק להם טיפול רפואי הולם, ומבלי להזמין וטרינר לצורך בדיקתם וטיפול בהם. בנוסף, הסוסים סבלו מרזון שנבע מהיעדר אספקת מזון ומי שתייה במידה הנדרשת. הסוסים הוחזקו במקום רעוע, מט ליפול, כאשר הם קשורים באופן שעלול לגרום לנזק ממשי לגופם ולבריאותם ועלול להביא לפציעתם, וכן מבלי לספק להם הגנה הולמת מפני תנאי מזג האוויר. בעקבות כל אלו, משרד החקלאות ביקש בכתב האישום להגביל את הנאשם מלהחזיק סוסים בעתיד.

הסוסים הועברו על ידי מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות לטיפול רפואי ולשיקום במתקן מוגן. הליך זה הוא חלק מהמאמצים הרבים שנוקט המשרד לאכיפת חוק צער בעלי חיים.

עוד ציינו במשרד החקלאות כי הפעלת כל מתקן הנועד למחיית בעלי חיים, מחויבת בהודעה לווטרינר של הרשות המקומית שבתחומה נמצא המתקן. בנוסף, חלה חובה על המפעיל להזמין וטרינר אשר יבדוק את בעלי החיים לפחות אחת לחודש, וכן כאשר מתגלים בבעל החיים סימני מחלה או פציעה.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.