תחילת הדרך לסיפוח בית שמש?

יהודה סגל
ח' ניסן ה'תשע"ז 04/04/17
אז שאבין: נוכל לאכול מעשר שני בבית שמש? בית שמש לא תהיה עיר מקלט, כיון שירושלים היא לא? נאבד את שמנו היקר: "בית שמש"?

בבית המרובע והמכוער אושר כעת "תיקון" לחוק יסוד ירושלים. מפלגת "הבית היהודי" יוזם תיקון בחקתיהם שכביכול יקשה עליהם לחלק את ירושלים.

נו, אז הבית "היהודי" מרמה את בוחריו, כאילו זה מה שיציל מזאב השמאל בעור ממשלות ימין. מה כל זה נוגע לבית שמש?

תקשיבו מה זה כולל:

במקום רוב מיוחס של 61 ח"כים ייאלצו 80 כדי למסור את ירושלים לערבים. (עד שישנו שוב למספר אחר...). יהיה ניתן גם לספח שטחים לעיר ירושלים – כגון בית שמש - אך אותם יוכלו דווקא כן "לחלק". ועוד אחת, האפשרות למועצה מקומית נפרדת בתוך ירושלים.

ומה זה עוזר לצרף עוד רשויות אם גם אותן ניתן למסור לערבים? בקיצור, יש מצב שיחלקו את "ירושלים", אבל זה לא ייחשב, כי חלק מ"ירושלים" תהיה רק ירושלים המסופחת ולא ירושלים האורגינלית. אז מה העניין?

אה כן, ה"בעיה הדמוגרפית". כלומר, הריבוי הטבעי ימשיך, אבל "זה לא נקרא", כי זה מתבטל ברוב, למשל עם ילדי בית שמש היהודים, כן ירבו. כל מה שצריך הוא שינוי השם, והופ – הבעיה נעלמת! (לא בטוח שיש בכלל בעיה דמוגרפית, אבל זה לא הנושא.) חכמת חלם!

אז למעשה: נוכל לאכול מעשר שני בבית שמש? בית שמש לא תהיה עיר מקלט (או עיר הנדחת), כיון שירושלים היא לא? נאבד את שמנו היקר: "בית שמש"? (גם כך, "ירושלים" גדולה ממידותיה, כניכר ממספר הסגנים של ראש העיר ברקת.)

גם ככה, יש הרוצים לחלק את בית שמש (אני בעד, אגב). אולי עוד כמה שנים נראה ארבעה בית שמש, אחת ערבית, אחת ישראלית, בית שמש, ו"בית שמשון" (?)...

שוב חובה למחות על כבודה על ירושלים האמתית. הכל משחקי מילים של משועממים ומנותקים מעם ישראל.

באלו רודנים מטורפים זכינו...

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.