תחקיר 'בקהילה' – לא שווה הרבה

יהודה סגל
ח' כסלו ה'תשע"ח 26/11/17
אז כן, יש חוק שניתן לפטר חבר מועצה שנעדר שלושה פעמים רצופות בלי סיבה מספקת (או פתק מאמא?). לכן גם נזהרו בתחילת הקדנציה שלא לעשות זאת, כשהרוב היה חילוני. עכשיו כבר לא, אז לא נזהרים. הם לא מפחדים מפיטורין.

עיתון "בקהילה" בדק איזה נציגים חרדים נעדרים מישיבות מועצת העיר, בכמה ערים.

בבית שמש, לפי 62 הפרוטוקולים האחרונים, נכתב: השיאן מבין השלושה הוא מרדכי דירנפלד, עם 17 חיסורים, מתוכם רצף של 10 היעדרויות מן הישיבות האחרונות. אחריו ברשימה, משה מונטג, עם 14 היעדרויות, וישעיהו ארנרייך עם 9 היעדרויות כאשר 4 מתוכן הן ארבעת הישיבות האחרונות.

אז מה? אנחנו אמורים לכעוס עליהם?! כל מי שעבד בארגון גדול יודע שישיבות כמעט תמיד הן בזבוב זמן אדיר. ישיבה חשובה פירושה כשהיו"ר רוצה ללמד לקח או לאיים.

וככל שהארגון בירוקרטי יותר, הפגישות מיותרות יותר (ומה יותר בירוקרטי ממועצת העיר?!). יצירת קשר לצרכי עבודה ניתן לעשות אונליין בכל שעות היממה עם מי שצריך בתריסר דרכים דיגיטליות. כשהישיבה חשובה, מודיעים על כך מראש. אפשר גם להקליט, לקרוא פרוטוקולים ולבוא בסוף.

אז כן, יש חוק שניתן לפטר חבר מועצה שנעדר שלושה פעמים רצופות בלי סיבה מספקת (או פתק מאמא?). לכן גם נזהרו בתחילת הקדנציה שלא לעשות זאת, כשהרוב היה חילוני. עכשיו כבר לא, אז לא נזהרים. הם לא מפחדים מפיטורין, ולא כל הצבעה גורלית.

הראיה היא שהשלושה פעלתנים מספיק (אולי יותר מדי) גם בלי להיות נוכחים!

רק מאמיני דת הפוליטיקה מסוגלים לדמיין שבלי ישיבה חודשית של פקידים העיר תתמוטט...

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.