תחקיר: האם ד"ר קמחי פוטרה

מהדריניוז
כ"ז תמוז ה'תשע"ז 21/07/17
תפקידה של ד"ר קמחי בין היתר הוא ביקורת בבתי עסק לממכר מזון מן החי (בשר). בקורת מחלות והגיינה.
תחקיר מהדריניוז מצא כי קמחי ביקרה בבית עסק אחד בלבד במהלך עבודתה. מי מנע מקמחי לעשות את עבודתה ולמה. -תחקיר מטריד-
בשר טרי למכירה, מי מפקח? (אילוסטרציה)
בשר טרי למכירה, מי מפקח? (אילוסטרציה)

בשבוע שעבר העיר געשה סביב סוגיית הכלבים המתפראים בסביבות העיר וההוראה לעשות שימוש בירי נגדם. הירי על הכלבים נתפס כצעד קיצוני ואפילו אשת ראש הממשלה ראתה צורך לתקוף את ההחלטה.

ההחלטה על הירי באה בעקבות פניה של וטרינרית העירייה ד"ר מיה קימחי שקיבלה את אישור משרד החקלאות למהלך. ראש העיר ורוב תושביה היו בעד הצעד הזה לאור הסכנה הטמונה בלהקות הכלבים המשוטטים.

השבוע העיר געשה סביב השמועות על פיטוריה של הווטרינרית הראשית ד"ר מיה קימחי, השמועה על פיטוריה התפשטה  כאש בשדה קוצים והרימה גבה מדוע ולמה תפוטר מי שהובילה מהלך חשוב וחיוני כל כך לעיר.

מקורות מבוססים אישרו ל"מהדירניוז" כי אכן קימחי זומנה ללשכתו של מנכ"ל העירייה לשיחה קשה בה התבשרה על פיטוריה. העיתוי היה מוזר, ונראה היה שמשהו בפעולות שנעשו על ידי ד"ר קימחי בפרשיית הירי על הכלבים לא מצא חן בעיני הממונים עליה דבר שגרם לפיטוריה.

ואמנם כמה שעות חלפו ודובר העירייה יצא בהודעה חד משמעית כי ד"ר קימחי לא פוטרה וכי היא מקבלת על עצמה  את הוראות הממונים עליה וכי היא תמשיך לשתף פעולה עם העירייה.

על פי מקורות (וגם לפי השכל הישר) הודעת הדובר והשעיית הפיטורין באו  בעקבות דרישת תושבים נזעמים אך בפועל ההודעה באה רק להרגיע את הרוחות בלבד וכי לא ירחק היום והיא אכן תפוטר.

 

נראה היה שהסיפור נגמר אך תחקיר "מהדריניוז" מצא כי הסיפור רק מתחיל.

מתברר שפרשיית הירי היא רק חלק מפאזל רחב בהרבה הקשור לתפקודה של ד"ר קימחי או יותר נכון תפקוד הממונים עליה. ולא רק בעניין הכלבים המתפראים.

לאחר נבירה בנתונים עולה כי הממצאים שביד "מהדירניוז" מטרידים ועליהם להדיר שינה מעיניהם  של כלל תושבי העיר או לפחות לגרום לתושבים לחשוב פעמיים לפני שהם מכניסים דבר מאכל לפיהם.

מהתחקיר עולה כי ד"ר קימחי ביקרה בחודשי עבודתה בעיר אך ורק פעם אחת בחנות לממכר מזון מן החי, ב"אושר עד".

וזאת יש לדעת, סמכויותיה של וטרינרית עירונית (התפקיד בו מחזיקה קימחי) מוגדר בחוק. אחת מהסמכויות היא " פיקוח ואכיפה של פעולות הנוגעות למזון מן החי ברשות המקומית (מכירה, שיווק)".

או במילים אחרות תפקידה הוא לדאוג שהאוכל שבא לפינו נקי ממחלות לרבות ביקורים בבתי העסק במטרה לוודא שהמזון מאוחסן נכון, שהמזון שמוגש הוא בר תוקף, ובכלל רמת הגיינה של המזון.

זוכרים את התולעים שמצאו ב"אושר עד"? אז זו עבודה של הוטרינרית.

אז מה הבעיה? שזו הפעם היחידה שאפשרו לה לפעול, הד"ר מיה קימחי לא עשתה ואפילו ביקור אחד נוסף בעסק מזון בעיר. ולא בגלל שהיא לא רצתה לעשות אלא מישהו מנע ממנה לעשות את עבודתה.

העובדה הזו שהוטרינרית העירונית לא ביקרה באף בית עסק של מזון מלבד "אושר עד" זו עובדה שמישהו צריך לתת עליה תשובות.

האם מישהו מעדיף את בעלי העסקים מהציבור ובריאותו?

הד"ר בעצמה מנועה מלהתראיין וסירבה להגיב לדברים.

דובר העירייה הפנה את כתב מהדריניוז למר מאיר בלעיש, האחרון לא מסר תגובתו עד לכתיבת שורות אלו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.