תיעוד מיוחד: מרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שליט"א בבית שמש

אורי מאיר
י' תמוז ה'תשע"ח 23/06/18
כתב מהדריניוז אורי מאיר: מרן נכנס פנימה אל בית המדרש, דורש באותו העת ראש העיר ר' משה אבוטבול הי"ו, הרב אבוטבול עוצר את דרשתו ומאות אברכים ובחורי ישיבות פוצחים בשירת "יחיד אל דגול מרבבה יברך את גברא רבא ... "

העיר בית שמש אירחה השבת את מרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שליט"א

כשעה וחצי לפני כניסת שבת עומדים מאות ילדים וממתינים לבואו של מרן הראשון לציון , מחזה שכזה אינו נראה כל יום גם לא בעיר בית שמש שזכתה לראות פוסקים ורבנים גדולים בשבתות ובימי חול .


עוד ועוד אנשים נכנסים לבית הכנסת ובית המדרש 'זכות אבות' ברמת בית שמש א' , רבנים חשובים ראשי כוללים ואברכים לצד אישי ציבור , כולם ממתינים לבואו של מרן הראשל"צ שליט"א


הציבור מתפלל את תפילת המנחה של ערב שבת תפילה מיוחדת אחר התפילה עולה לדרוש ראש העיר ר' משה אבוטבול הי"ו שמשמש באותם רגעים כרב המקדים


דקות אחר כך מגיע רכבו של מרן הראשל"צ וכשהוא יוצא מרכבו מאות ילדים בגילאים שונים מחכים לנשק את ידיו ולקבל את ברכתו של מרן הראשל"צ שליט"א

 

כשמרן נכנס פנימה אל בית המדרש דורש באותו העת ראש העיר ר' משה אבוטבול הי"ו, הרב אבוטבול עוצר את דרשתו ומאות אברכים ובחורי ישיבות פוצחים בשירת "יחיד אל דגול מרבבה יברך את גברא רבא ... "

ראש העיר מקבל בברכה את מרן הראשון לציון ומזכיר את מרן מאור ישראל ואומר בעיר שלנו בית שמש פוסקים לפי מרן זצקללה"ה

ראשי כוללים חשובים נוכחים כל העת במקום ביניהם ראש בית המדרש 'זכות אבות' הרב יואל יוסף שליט"א , הרב יואל מחפוץ שליט"א ,יו"ר המועצה הדתית ר' יהודה מהדיזדה ורבנים נוספים שמעדיפים לשבת בין הקהל .

מרן הראשון לציון עולה לדרוש בענייני שבת המלכה במשך חצי שעה כשכל הזמן מצטרפים עוד ועוד יהודים הצמאים לשמוע את מורנו הראשל"צ 

יהודים מכל הסוגים ספרדים וליטאים חסידים ודתיים , נערים וילדים , אברכים לצד בעלי בתים , רוב רובו של הקהל לא זכה אפילו לעמוד, הקהל לא הרגיש כלל את רגליו , עיני כולם נשואות היו אל מרן הראשון לציון שהדהים את האברכים בפסקים שרבים אינם יודעים בהלכות שבת . 

מרן הראשון לציון סיפר לקהל על אביו מרן מאור ישראל ר' עובדיה יוסף זצקללה"ה שידועים לכל פסקיו הרבים : "מרן האבא פסק פסקים רבים ומעולם לא רדף אחרי הכבוד , - הוא פסק רק כדי שהציבור יידע , כל ימיו ברח מהכבוד, ולכן זכה לכזה כבוד , אנו צריכים להמשיך את המורשת שלו .

במילים אלו סיים את דבריו מרן הראשון לציון , ואני פילסתי את דרכי בין ההמונים לנשק את ידיו ולמהר לביתי שבשכונה סמוכה להכנות אחרונות לכבוד השבת .

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.