תיעוד: רעולי פנים מנפצים את חלונות ביתו של עד התביעה בבית שמש

ד. קושנר
כ"ט שבט ה'תש"פ 24/02/20
אחד מעדי התביעה המרכזיים בפרשת 'עושק שחור' שנחקרת בימים אלה במשטרה כנגד הרב אליעזר ברלנד ובכירים בקהילת 'שובו בנים' הוא ר' יום טוב חשין, מקורבו לשעבר של ברלנד. בשבוע שעבר הגיעו רעולי פנים לביתו בבית שמש וניסו לפרוץ פנימה, כשלא הצליחו, ניפצו את חלונות ודלת הבית. צפו בתיעוד המזעזע
באדיבות 'חדשות 12'

ביום שלישי האחרון, סמוך לשעה 21:00, יצאו ארבעה רעולי פנים ממכונית שעצרה באחד הרחובות בבית שמש. הם ירדו בריצה, חמושים באלות, לדלת ביתו של ר' יום טוב חשין, מוביל המאבק נגד הרב אליעזר ברלנד. "אין ספק שאנשים שמגיעים רעולי פנים עם אלות, לא הגיעו לכאן כדי לבקש סוכריות מנטוס", הוא אומר בראיון ל'חדשות 12'.

חשין נמנה בעבר עם מקורביו הבולטים של ברלנד, אך לימים עזב אותו. כיום, הוא מוביל את המאבק נגדו ומשתף פעולה עם המשטרה. חשין מצהיר שהוא פועל מתוך שליחות דתית וחברתית, ולכן אין בו שום פחד. "ההלכה מצווה אותנו לעשות זאת", הוא מנמק. "אני בטוח שאני ממלא חובה דתית, הלכתית, רוחנית, מוסרית, חברתית".

כשהבריונים הבינו שלא יצליחו לפרוץ את הדלת, החליטו לכלות זעמם בשמשות החלונות – כל זאת במהלך יום הולדתה של בתו של חשין - אך זה לא יגרום לו לשנות את דרכיו. "זה גורם לי לריאקציה הפוכה – לפעול יותר חזק ויותר עוצמתי", הוא מצהיר. "הם טעו בכתובת. אני לא חושב לרגע להפסיק, אמשיך כל עוד נשמה באפי".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.