תיקון בחוק: שר התחבורה מקדם פיתרון

יהונתן מאיר
כ' אב ה'תשע"ט 21/08/19
שר התחבורה סמוטריץ ‏התייחס הבוקר לסחבת המכרזים בתח"צ בארץ "שנה וחצי שבעה מכרזים לכמעט 2000 אוטובוסים חדשים תקועים בהליך משפטי בגלל ויכוח בין היבואנים ליצרנים המקומיים. המכרזים נועדו לתוספות שירות במגוון ערים וביניהם בית שמש. במקרה הגרוע נשחרר את זה באמצעות תיקון לחוק במסגרת חוק ההסדרים".
בנעט וסמוטריץ'
בנעט וסמוטריץ'

במענה לקובלנתו בטוויטר של תושב העיר ופעיל חברתי מוכר מר עמיחי בנעט‏ "תגידו טוויטר," כתב בנעט "איפה מתלוננים על זה שכבר שעה עשרות אנשים מחכים לאוטובוס לבית שמש בבנייני האומה וכולם מלאים? בדיוק קראתי היום על עתירה לבית המשפט שהגישה ראש העיר עליזה בלוך יחד עם שמואל גרינברג, הממונה על התחבורה במועצת העיר בית שמש אני הלכתי קילומטר לתחנה קודמת ובקושי נדחקתי לאוטובוס" כתב בנעט מהתחנה הלוהטת.

כעבור כמה ימים, לאחר עוד כמה שיתופים נזעמים הגיב לדברים שר התחבורה מר בצלאל סמוטריץ' וכתב "שנה וחצי שבעה מכרזים לכמעט 2000 אוטובוסים חדשים תקועים בהליך משפטי בגלל ויכוח בין היבואנים ליצרנים המקומיים. המכרזים נועדו לתוספות שירות במגוון ערים וביניהם בית שמש. במקרה הגרוע נשחרר את זה באמצעות תיקון לחוק במסגרת חוק ההסדרים".

למעשה שר התחבורה חשף לציבור את עומק האבסורד כאשר במשך פרק זמן ממושך  תקועים מכרזים לאלפי אוטובוסים בשל הליך משפטי בגלל ויכוח בין היבואנים ליצרנים המקומיים בשל הסכמי רכש שאינם מעניין הציבור כלל.

וכן נחשף מעל במת הטוויטר פיתרון אפשרי במקרה הגרוע ניתן באמצעות תיקון לחוק במסגרת חוק ההסדרים לשחרר את המכרזים התקועים.

לקריאת שרשור הציוצים של עמיחי ותשובתו של שר התחבורה לחצו כאן

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.