״לב גדול וחוש נתינה אינסופי״ החברים מספידים את שי סלומון ז״ל

יוני קפלן
ד' כסלו ה'תש"פ 02/12/19
ברשתות החברתיות וקבוצות הווטסאפ, חבריו של שי סלומון ז״ל עדיין מתקשים לעכל את לכתו. ביומיים האחרונים זורמים סיפורים מצמררים על אישיותו הכובשת ומידותיו התרומיות של שי. ״ילד אחד שהצליח לחבר אנשים״.
שי סלומון ז״ל (תמונה מתוך פייסבוק)
שי סלומון ז״ל (תמונה מתוך פייסבוק)

48 שעות חלפו מאז נפוצה הבשורה המרה על פטירתו הפתאומית של שי סלומון ז״ל וחבריו עדיין מתקשים לעכל. ברשתות החברתיות וקבוצות הווטסאם משתפים חברים וידידים את החוויה האישית שלהם עם שי ועל האור האינסופי שהקרין לסובבים אותו. 

החברים מספרים על הוריו היקרים אהרון ואסתי, מעמודי התווך של העיר והקימו את קהילת 'כלל ישראל' ברמת בית שמש א'. אהרון היה פעיל ברשימת 'טוב' למועצה ופעל רבות לאחדות ושלום בין המגזרים השונים בעיר, ואסתי ידועה כפעילה חברתית לקידום תעסוקה לנשים חרדיות ועוד.

שי סיים לימודיו בישיבת שעלי תורה, הרבנים שלימדו אותו מציינים שהיה אחד מהמיוחדים שבישיבה, ילד מבריק וסקרן שתמך ועזר לכל מי שהיה זקוק לעזרה. הסימן המובהק לטוב ליבו הוא חבריו הרבים שליוו אותו בדרכו האחרונה בעיניים טרוטות מבכי.

חברי המשפחה מספרים על שי, הילד הנעים, המוכשר, החכם ובעל מידות שכל סביבתו אהבה. בהלוויתו הספידה ראשונה רה"ע עליזה בלוך שציינה את האהבה הגדולה של מכירי המשפחה שימשיכו לחבק ולאהוב את משפחת סלומון גם אחרי האסון הגדול שפקד אותם. אחריה עלו בני המשפחה כולם ונפרדו משי פרידה קורעת לב. לא נותרה עין יבשה בבית ההלוויות. כשדניאל אחיו התאום זעק בקול שבור את שמו של שי העולם והאולם כולו הזדעזע.

״בזמן כל כך קצר במהלך השבעה, שמעתי כל כך הרבה סיפורים על שי״ משתפת אחת מחברות המשפחה, ״וכולם סיפרו וסיכמו את חייו - שעשה רק טוב לאחרים, שתמיד הם היו לפניו. שכל שיחה היה מסיים ב"באהבה אחי". והיו שם אנשים מכל גווני הקשת, חרדים וחילונים, דתים לאומיים וחברים ערבים. ולרגע, אפילו בלי ששם לב, ואפילו שלא בחייו - שי שבר חומות ומחיצות, ושוב- עשה בשביל אחרים, ולא עשה בשביל עצמו״.

אחר מוסיף, ״ניכר מהמספידים ומהחברים והקרובים אליו, שהיה אדם עם לב גדול ועם חוש נתינה אינסופי. אין מילים לנחם אלא אהבה להעניק. אנסה לקחת על עצמי כמה מעשים טובים לזכרו.״

חבר נוסף מציין נקודה מיוחדת ״הילד בן 18 וכל כך הרבה סגנונות של אנשים הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון. צעירים ומבוגרים, דתיים וחילונים, היפים ובעלי פאות מסולסלות. ילד אחד שהצליח להוציא אנשים בשעה מאוחרת לבית ההלוויות ולחבר אותם לרגע אחד שבו אין פוליטיקה ויריביות, פשוט אנשים עם רגשות״.

מכל המילים החמות ניכרת אישיותו המיוחדת של שי והאהבה הגדולה שהוא ומשפחתו היקרה זכו לה.

כעת, התאגדו החברים וידידי המשפחה לכתוב ספר תורה לעילוי נשמתו של שי ז"ל, לתרומה לחץ כאן

תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.