10 טיפים איך לבחור יועץ (מתווך) נדל"ן טוב!

אליעזר דנסקר, יועץ נדל"ן במשרד התיווך אליעזר נכסים
ט"ו אלול ה'תשע"ז 06/09/17
בחר לך מתווך שיש לו אתר אינטרנט, שיש לו כרטיס ביקור, שאתה יודע מה כתובתו הקבועה, שהתרשמת מיציבותו בתחום עיסוקו, אל תתרשם מעניבות קרקסיות, או משמות מפוצצים באנגלית, מי שיעבוד אתך זה מי ששמו ומספר רשיונו מופיע בטופס הזמנת שירותי התיווך, רק הוא. 

1. רישיון תיווך - החוק בישראל מחייב כל יועץ נדל"ן שעוסק בתיווך להוציא רישיון תיווך ולדאוג שהרישיון יהיה תקף, בחר לך רק מי שאוחז כחוק ברישיון תיווך מקרקעין תקף, זה מעיד בראש ובראשונה על גישתו ומחויבותו המקצועית לפרנסתו. 

2. מומחיות אזורית - חפש רק אחר יועץ נדל"ן שהוא מומחה בתחום הפעילות שאותה אתה מייעד לו, יש לוודא את המומחיות ולקבל חיזוקים ואישור לכך בצורת עבודתו, בתשובותיו, ובטחונו, ובתחקיר אינטרנטי. 

3. אחד שמצליח לו - חפש את ההצלחה, בקש לקבל הוכחות על מכירות מוצלחות שבוצעו על ידי היועץ, הצבע בכך גם על ציפיותיך מהמתווך. 

4. יודע להכין תוכנית עבודה שיווקית - בקש מהמתווך שיציג לך תוכנית שיווקית לפעילות בכתב, קרא אותה, נסה לרדת לפרטיה, חקור את הפרטים שאינם ברורים לך, במקרים רבים ניתן לקבל את התחייבות היועץ לבצע את התוכנית או את מרביתה. 

5. יכולת גישור פישור - חפש יועץ נדל"ן שיש לו יכולות לשמש "איש ביניים" וניסיון ב "פישור גישור", הסיבה ברורה, בכל עסקה בנדל"ן יש צורך לחבר קצוות ולהביא להסכמות בין פערים שיש. 

6. סביבת עבודתו - בחר לך מתווך שיש לו אתר אינטרנט, שיש לו כרטיס ביקור, שאתה יודע מה כתובתו הקבועה, שהתרשמת מיציבותו בתחום עיסוקו, אל תתרשם מעניבות קרקסיות, או משמות מפוצצים באנגלית מי שיעבוד איתך זה מי ששמו מספר רשיונו מופיע בטופס הזמנת שירותי תיווך, רק הוא. 

7. כן לבלעדיות – אם אתה רוצה להגדיל את סיכויי המכירה של הנכס שלך, הדרך הנכונה לבצע זאת היא באמצעות מתן בלעדיות למתווך אחד טוב ונמרץ. 

8. ממליצים – מתווך מקצועי תמיד יישא איתו תיק מצגת שכולל מסמכים ותגובות של לקוחות שמוכנים להמליץ על שרותיו, בקש לראות מכתבי המלצה. 

9. מחיר התיווך – קח לך מתווך שאתה בטוח שיש ביכולתו להביא לך עסקה כלכלית טובה ובמהירות וללא כאבי ראש, ולא את המתווך שמציע לך שירותים זולים של תיווך, מה שקובע זה מה שנשאר בכיס בסוף. 

10. לעשות שוק, להתאים לך – מתווך טוב הוא מי שיש לו תקשורת בינאישית טובה עם חבריו, שותפיו, לקוחותיו, וזכותך המלאה לבחור לך את המתווך שהולם את סגנונך צרכיך וגישתך, לכן יש לעשות בדיקה ושיחה עם כמה מתווכים ולהתקשר עם המתווך המתאים לך

לפרטים נוספים לחצו כאן

.