28 עצורים בפלג הירושלמי

הכותב שירת בצה"ל
כ"ב ניסן ה'תשע"ז 18/04/17
מעצרים שנלקחו מסרט בעזה, הפכו להיות נחלת הכלל במאה שערים, ובית שמש. בפלג מבהירים, כי "לימוד התורה הוא חיינו, כך היה וכך יהיה, לא נשנה כמלוא הנימה". עם זאת ממתינים לתוצאות החקירה.
עדכונים רצופים ועדויות מהשטח בכתבה..
פשיטת המשטרה הלילה
פשיטת המשטרה הלילה

דוברות המשטרה (ירושלים):

"במבצע ארצי רחב היקף עיכבה/עצרה המשטרה לפנות בוקר 28  חשודים אשר מעורבים בחשד להטרדות וסחיטה באיומים כנגד מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות. במסגרת הפעילות ביצעה המשטרה חיפוש במערכת עיתון, אספה ממצאים ועצרה חשודים, בהם נושאי משרה בכירים במערכת העיתון".

בתום חקירה סמויה המתנהלת מזה כחצי שנה עוכבו/נעצרו לפנות בוקר במבצע ארצי ומקיף 28 חשודים מכל רחבי הארץ החשודים כי במהלך השנה האחרונה הטרידו, איימו וסחטו מנהלים ונושאי משרה בכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

החקירה החלה בעקבות עשרות תלונות מבכירים בחברות גדולות במשק, וביניהן גם חברות ממשלתיות, שהתקבלו במשטרה בכל הארץ ורוכזו במשטרת ירושלים.

עניינן של התלונות: הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים למנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם, ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון ה'פלס'.

מהחקירה עולה כי החשודים נהגו לפנות מדי יום למוקד טלפוני המכונה 'קו המאבק', אשר הופעל ע"י החשודים, בו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא וזיהוי מספר טלפון ממנו היו מתקשרים. שם היו שומעים הקלטות של שדרנים שפרסמו תכנים הכוללים את פרטי החברה אותה הגדירו ככזאת שצריך להטריד באותו היום ומה 'מדד ההטרדה' (כמה שיחות/הודעות לאותו היום). קו הטלפון הוקם על ידם למטרה זו.

בשלב הזה, לאחר שקיבלו את ההנחיות המפורטות, היו מתקבלות באופן בלתי פוסק עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לאותה החברה, לנושאי משרה בכירים ואף לבני משפחותיהם, מה שהוביל לשיבוש הפעילות התקין של החברה, ולהפרעה קשה לשגרת היום שלהם ושל בני משפחותיהם.

בשל ההטרדות הבלתי פוסקות, חלק מהחברות בחרו לבטל את הפרסומים באמצעי התקשורת האחרים, על מנת להימנע מההטרדות הבלתי פוסקות.

במסגרת הפעילות הגיעו חוקרי המשטרה בין היתר גם למשרדי מערכת עיתון ה'פלס' בירושלים, ועל בסיס צווי חיפוש של בית המשפט, ביצעו חיפוש במקום ואספו ממצאים הקשורים לחקירה המתנהלת בהם: מחשבים, חומרי מדיה ועוד.

כאמור לפנות בוקר הגיע לשיאו מבצע האכיפה בו היו שותפים כ-250 שוטרים, חוקרים, שוטרי יס"מ, לוחמי מג"ב ובלשים מכל הארץ שעצרו בו זמנית, בהתאם לצווי מעצר וחיפוש שהוצאו ע"י בית המשפט, 28 חשודים מירושלים, בני ברק, מודיעין עלית, אשדוד, רכסים וחדרה. כלל המעוכבים/עצורים, בהם נושאי משרה בכירים במערכת העיתון, הובאו לחקירה במתקני להב 433, שם נחקרו ע"י חוקרי משטרת ירושלים.

החשודים שעוכבו/נעצרו הוגדרו כחשודים העיקריים שסומנו כדומיננטיים והמשמעותיים ביותר.

במהלך פעילות המשטרה בירושלים ובבני ברק, החלה התגודדות סביב השוטרים, קריאות לעברם ובהמשך אף הפרות סדר שכללו: שריפת פחים, השלכת חפצים וידויי אבנים לעבר הכוחות תוך ניסיונות למנוע ולשבש את פעולת השוטרים.

בהמשך יובאו חלק מהעצורים בפני בית משפט השלום בראשל"צ לדיון בעניינם.

במשטרה ציינו כי מדובר בחקירה חשובה ורגישה שהחלה כחקירה סמויה במהלכה נאספו ראיות ובוססה תשתית ראייתית שהובילה למעצר חשודים, שניסו במעשיהם לשבש ולפגוע בזכות הקניין והגנת הפרטיות, תוך הטרדה והטלת מורא.

חוקרי משטרת ישראל ניהלו את החקירה ביסודיות, מקצועיות ונחישות תוך איסוף מכלול הראיות וחומרי החקירה מכל הארץ שרוכזו בירושלים, זאת תוך שיתוף פעולה מלא עם יחידות המשטרה ברחבי הארץ.

לאורך כל החקירה המשטרה עמדה בקשר רצוף עם נציגי החברות אשר עודכנו בחקירה.

המשטרה תמשיך בפעילות הנחושה לאכיפת החוק והסדר ולמיצוי מלוא חומרת הדין עם החשודים.

כוחות גדולים של משטרת ישראל פשטו הלילה, מוצאי חג הפסח, על מספר ערים ברחבי הארץ ועצרו עד כה כ- 20 עצורים. ירושלים - 6 עצורים, בית שמש, מודיעין עילית, ביתר עילית, בני ברק, אשדוד, ועיר נוסף בגזרת הצפון.

בנווה יעקב הוחרם ציוד משרדי ומחשב.

בין העצורים נעצרו - בכיר ומנהיג בפועל של הפלג הירושלמי - עורך הפלס נתי גרוסמן בביתו בבית וגן, וסגנו, סגן עורך הפלס ודובר הפלג הרשמי הירושלמי -ישעיהו ווין, מרדכי קרויס - מנהל קווי חדשות, פורייס - סגן דובר הפלג, שמוליק אלישיב - פעיל בכיר בפלג. במספר מוקדים הכוחות הותקפו עי חפצים ואבנים. במאה שערים, הכוחות השתמשו בגז מדמיע, בבני ברק - שוטר נפצע ונזקק לטיפול, בכיר נוסף מהפלג ומנכ"ל רשת בר כל נפצע במהלך עימות עם השוטרים ונזקק לטיפול.

המעצרים בוצעו עקב הסתה בעיתון 'הפלס' ותקיפות חיילים וחסימות הכבישים.

 

הרב מנחם כרמל בראיון ראשון לזיגמן בקול ברמה:

"בשעה 4:00 לפנות בוקר, אני שומע המולה ברחוב. אני רואה שוטרים בבניין שלי שפונים לביתה של אישה בודדת המתגוררת בבניין. ביקשתי הסבר מהשוטרים, כשלפתע מגיע מפקד יס״מ וחובט בי. נפצעתי באף, בגב ובראש. אני מתכוון להתלונן עליו במח״ש.

המשטרה, ראשי המשק, או מישהו במשרד הביטחון החליט שצריך להלך אימים על הפלג. אנחנו לא פלג, אנחנו רוב הציבור. אילו היו בחירות כעת היינו מנצחים את המפלגות שבעבר היו אחיות שלנו.

עיתון הפלס יצא מחר בבוקר כרגיל ולעולם ועד כי את קול האמת אי אפשר להשתיק!"

 

ורד פלדמן ערוץ 1:

המשטרה פשטה במקביל גם על משרדי עיתון 'הפלס', היא החרימה שם עשרות מחשבים, החשודים, חשודים לכאורה, בסחיטה באיומים על חברת קוקה קולה משרד הפנים, במשטרה אומרים שלא מדובר בנושא גיוס בחורי הישיבות, אלא, רק בנושא הסחיטה באיומים על חברות גדולות שלא פרסמו בעיתון הזה. בעבר, היו מעצרים קטנים הרבה יותר והפעם עליית מדרגה גם מבחינת הבכירים שנעצרו הלילה, יש תרעומת קשה בקרב הפלג הירושלמי שמדובר בגל מעצרים בגלל המאבק בגיוס.

 

גם חובשי איחוד הצלה הותקפו

חובשים מארגון איחוד הצלה שהגיעו לטפל בפצועים הלילה, ברחוב שמעיה, הותקפו על ידי הפלג הירושלמי במכות וצעקות. החובשים, לאחר סיום המשמרת, מגישים תלונה במשטרה על התקיפה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.