6 חודשי מאסר בפועל לשלמה ויספיש מבית שמש

מערכת מהדריניוז
ב' ניסן ה'תשע"ח 18/03/18
המדינה ערערה ובית המשפט המחוזי הטיל עונשי מאסר על תוקפי הגאון רבי משה הבלין, רבה האשכנזי של העיר קרית גת. בין התוקפים שלמה ויספיש תושב בית שמש

6 חודשים בפועל וקנס כספי

הנאשמים שלמה ויספיש, יהודה זילברברג ומנחם טעפ , הורשעו על פי הודאתם בעבירות של התקהלות אסורה והסגת גבול.

עוד האשים בית המשפט בפגיעה בפרטיותו של הגר"מ הבלין, וזאת על רקע חברותו בבית הדין הרבני של חב"ד, כידוע הרב הבלין אישר הסדר עם צה"ל בעניין גיוס תלמידי ישיבות חב"ד לצבא.

 

רב ציוני 

בקיץ תשע"ו חתם הרב הבלין על הסכם עם צה"ל המסדיר את מעמדם של תלמידי ישיבות חב"ד ומאפשר להם לצאת לשנת לימודים  סביב גיל 20 לתקופה של שנה (עם אפשרות הארכה לשנתיים), חרף סעיף המבטל פטור ומחייב גיוס לשוהה מעל 60 יום מחוץ לישראל במסגרת הסדר תורתו אומנותו, בתמורה להתחייבות להתגייס לצה"ל עד גיל 24 בנוסף, הובטח פטור מלא ל־15% מהתלמידים, תקצוב לישיבות עם שיעור גיוס גבוה ואפשרות לדחיית הגיוס עד גיל 26. חתימת ההסכם עוררה התנגדות וסערה פנימית בחב"ד על רקע טענה כי הרבי שלל כל הסכמה לגיוס לצה"ל, אך חלק מהמתנגדים חזרו בהם בעקבות הסכמת בית דין רבני חב"ד להסכם.

 

פריצה לבית הרב 

כחודש לאחר חתימת ההסכם התפרצו כ־20 אנשי העדה החרדית בניהם ויספיש, אל ביתו של הבלין וגרמו נזק לרכוש, על רקע התנגדותם להסכם. בעקבות האירוע נזקקה רעייתו לטיפול רפואי, בראיון עמו לאחר התקיפה אמר הרב הבלין שהוא "תומך בהסדר לגיוס בני הישיבות לצה"ל והגדיר את עצמו כציוני, משטרת ישראל עצרה את החשודים בפריצה, ולאחר ערעור המדינה על פסקי הדין הקלים, הטיל בית המשפט עונשי מאסר בפועל וקנס כספי של 10.000 ש"ח לטובת הרב הבלין ורעייתו .

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.