הרב טקשה: "מעשה נבלה על לא כלום "

בני קליין
כ"ה כסלו ה'תשע"ח 13/12/17 1
הרב טקשה: "לקראת השעה 12:00 הגיע שוטר והאשים אותי כי אני חשוד ב"שיבוש הליכי חקירה", הסברתי בנימוס שאין ביכולתי לענות לטלפון בת"ת בכל מצב, אז השוטר החל לגרור אותי כאחרון הפושעים לעיניי התלמידים, מזעזע.." לסיפור המלא...

כפי שדיווחנו באופן בלעדי הבוקר באתר מהדריניוז, בלשי תחנת בית שמש עצרו את הרב דוד טקשה שליט"א, מנהל "תורת אליהו", בחשד לניסיונות הצלת תלמידיו מרשויות המדינה.

איך כל זה התחיל?

הנה הסיפור כפי ששמענו אותו מהרב טקשה ומעוד מקורות:

לפני כשבועיים הגיעו שתי שוטרות וביקשו להוציא ילד מהמוסד של הרב. המנהל דרש, כמובן, לראות את הצו שבידם, אך לא היה כל צו כזה. מה שהציגו לו הוא מסמך המעיד שמשמורת האב הסתיימה, ולכן הם באו להחזיר את הילד לאמו.

הרב דוד טקשה לא התבלבל. הוא מיד התקשר למשטרה ודיווח על נסיון חטיפה של ילד במשמרתו. כשראו במשטרה שגם החוטפות שוטרות (!), הזניחו הכל, ולא ניסו לטפל. להיפך, כנראה העיקה להם ניסיון ההגנה של הרב על תלמידיו, ומכאן אולי הסבר הפרק הבא שבסיפור.

הרב טקשה מסר עדות בבית המשפט לטובתם של משפחה אחרת מפני משרד הרווחה, והשופט קיבל את טענתו. אך למשטרה זה לא התאים.

הבוקר התקשרה חוקרת ילדים לרב טקשה וביקשה לחקור תלמיד אחר בישיבתו. הרב טקשה הסביר שיבוא לת"ת יותר מאוחר, והתייחס לדברים, בשונה מהמשטרה, הרב טקשה אדם עסוק בצרכי שמים, כמפורסם. בפעם השניה שהתקשרו אליו, הרב לא ענה, מכיוון שהיה אז בתוך כיתת לימוד (כמובן!).

אז לקראת השעה 12:00 הגיע שוטר ועצר אותו על "שיבוש הליכי חקירה", ודרש מהרב העסוק אותה שעה בחינוך ילדי ישראל שיתלווה אליו לתחנה. הרב ציין בנימוס שאין כאן עילה למעצר, אז השוטר החל לגרור אותו כאחרון הפושעים (בבי"ס חילוני זה לא היה קורה.)

בינתיים מורה אחר בבי"ס ניסה גם הוא להסביר לשוטר שכאן זה לא רוסיה, ומזכירה אחרת נבהלה וצעקה מפחד. וכמו בסרט אקשן, נכנסו עשרה יס"מניקים, ממש קפצו מעל החומה התעמתו עם השומר, ומשכו את הרב  - לנגד עיני תלמידיו (!) - אל הרכב, ומשם אל התחנה... את מסכת ההשפלות והגידופים שעבר הרב במשך הנסיעה לתחנה נחסוך מכם ומאיתנו.

הרב טקשה עבר תחקור מחוצף שארך כשעתיים. הרב טקשה כבר הבטיח לשוטרים שהוא ימצה אתם את הדין על מעשה הנבלה האיום, מול כל הגורמים הממשלתיים המעורבים. 

מספר הורים דיווחו שילדיהם חוו טראומה ממה שראו, והם מסרבים לחזור לבית ספר... 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • הוא מנהל תלמוד תורה! טיפה כבוד! וגם אם לא היה, כבוד לבן אדם וגם קצת דאגה לילדים מה הם צריכים לראות את זה ועוד שהפשע הוא כבייכול "שיבוש הליכי חקירה ז על זה להוציא אותו בגסות מול הילדים שמכבדים ומעריכים אותו ממש בושה למשטרה וליס"מ!! חוצפה ולא לוותר להם שלא יחזרו כאלה דברים על עצמם