"כמו לפתוח שנה": גני הילדים בעיר שבו לפעול הבוקר

יוסי לוז
ל' תשרי ה'תשפ"א 18/10/20
גני הילדים בעיר שבו לפעילות סדירה, בכפוף להנחיות קשוחות ובכפוף להוראות משרד הבריאות • ראש העיר עליזה בלוך אמרה הבוקר, כי "צוותי החינוך המתינו בפתח עם חיבוק וירטואלי חם. זה כמעט כמו לפתוח שנה. אין לי ספק שיחד נמשיך להקפיד על הנהלים ורק יחד ננצח את הקורונה"

הבוקר חזרו גני הילדים בעיר ללימודים סדירים, בהתאם להחלטת הממשלה וקבינט הקורונה, זאת לאחר שבית שמש ירדה בהגדרתה מעיר אדומה לעיר כתומה וכחלק משלב היציאה הראשון מהסגר הכללי שהסתיים בסוף השבוע האחרון, לפיהן יחזרו גני הילדים.

עם פתיחת יום הלימודים אמרה ראש העיר עליזה בלוך: "בשמחה ותוך הקפדה על נהלי משרד הבריאות חזרו היום ילדי הגן בעיר ללימודים. צוותי החינוך המתינו בפתח עם חיבוק וירטואלי חם. זה כמעט כמו לפתוח שנה. אין לי ספק שיחד נמשיך להקפיד על הנהלים ורק יחד ננצח את הקורונה"

כזכור, עם צאת השבת אמש פורסם כי בית שמש הפכה לעיר כתומה בהגדרתה ומשכך, מספר הגבלות שהוטלו מאז ערב ראש השנה, כמו סגירת מוסדות הלימוד וכדו', צפויות להסתיים בהדרגה קצת ממושכת עד חזרה לשגרה מלאה בעז"ה.

בהודעת העירייה שפורסמה נמסר, כי גני הילדים יפעלו החל מהבוקר כרגיל, מהשעה 7:45 בבוקר. ראש העיר עליזה בלוך מסרה, כי "בית שמש כתומה ומאד קרובה להיות עיר צהובה. השינוי התאפשר כתוצאה ממאמצים אדירים של כל תושבי העיר להקפדה על הנהלים. הגנים שבים לפעילות אני מבקשת מכולם להמשיך ולהקפיד. רק בדרך זו ננצח יחד את הקורונה".

בהתאם להודעה זו, אמש שיגר מינהל חינוך, נוער וקהילה בעיריית בית שמש הודעה לצוותי הגנים, בה נמסרה ההודעה בצורה רשמית, יחד עם הוראות להתנהלות בתקופה זו ופירוט מלא על המסגרות שישובו לפעול. "על כולנו לזכור שהקורונה עדיין כאן וחובה על כולנו להקפיד ביותר על כל הכללים", נמסר.

בין ההוראות שניתנו, נאמר כי צריך למדוד חום לילד בכל בוקר, למלא הצהרת הבריאות בכל יום ולמסור לצוות הגן בכל בוקר בגן או לחלופין למלא הצהרת בריאות מקוונת. על כל ילד להביא חפצים אישיים לכל היום, בקבוק מים, אוכל לכל היום, וכל ציוד נוסף שהילד זקוק לו (רצוי לצייד את הילדים במיכל קטן של אלכוג'ל אישי).

בנוסף, מפעיל חיצוני ושום גורם חיצוני לא יוכל להיכנס לתוך הגנים, הורים ילוו את ילדיהם עד לפתח הגן. כמו כן, חל איסור מוחלט להביא ילד שמרגיש לא טוב או ילד שנדרש להיכנס לבידוד. ילד שיפתח תסמינים במהלך היום, יבודד משאר הקבוצה, יש להזמין הורים לאסוף אותו מידית ככל האפשר.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.