"מאירוע לאירוע": חסד גם תחת גשם • מעניין

מערכת 'מהדריניוז'
ה' שבט ה'תשפ"א 18/01/21
"אין זמן לרחמים, יש אירוע ויש בחוץ מישהו שתקוע בגשם ובקור עם פנצ׳ר באמצע היום. מתברר שהבחור נתקע במהמורה או משהו אחר שגרם לו להחליק בכיכר, הרכב נכנס בגדר וזו התוצאה" • מסירות וחסד גם תחת גשם – טור מעניין של מנהל סניף ידידים בבית שמש ירוחם אסטרייכר
אסטרייכר ואפל במהלך החילוץ
אסטרייכר ואפל במהלך החילוץ

שעת לפני צהרים גשומה ואפורה, אני עובד מהבית עם הילדים שבסגר, אני חצי בעבודה וחצי על תפקיד עוזר הוראה לזום, ואז אני קולט באפליקציית ידידים שאירוע פנצ׳ר פתוח כבר כמעט שעה.

פותח את האירוע, רואה שמדובר באירוע מורכב, פנצ׳ר שני גלגלים פלוס שינוע לפנצ׳ריה. מורכב ככל שיהיה אין מצב אירוע כל כך הרבה זמן לא מקבל מענה בידידים בית שמש.

זה לא אירוע קל, צריך שני ג׳קים, להרים את הרכב בזהירות, לפרק את הגלגלים, לשנע אותם לטיפול בפנצ׳ריה ולהחזיר. צריך מישהו עם כלים טובים שגם מנוסה בטיפול שכזה.

פונה לביני אפל, אני יודע שהלילה שש שעות הוא עסק בחסד בקור מקפיא ובגשם זלעפות בבניין שהוצף מים שחדרו לבתים ופנו לעזרת הארגון וסייע לגרוף את כמויות המים. שש שעות של קור מקפיא, גשם סוער ומכנס קרוע שנשאר עדות למסירות נפש של מתנדב.

אבל כעת אין זמן לרחמים, יש אירוע ויש בחוץ מישהו שתקוע בגשם ובקור עם פנצ׳ר באמצע היום. ביני בכלל לא מהסס, בוא קח אותי, נאסוף את הכלים שלי שעוד מהלילה ברכב של מתנדב אחר ונתקתק.

יוצאים לסיבוב, אוסף את ביני, ממשיך לאיסוף הכלים, ממשיכים אל הרכב שמבקש סיוע. הבחור מכווין אותנו למיקום שלו, הוא בכניסה לשכונה שכעת היא עוד אתר בניה, הכביש מצופה בוץ סמיך והוא וחבר מנופפים לנו בידיהם לכאן לכאן.

מתקרבים ונגנבים, הרכב מקדימה חבוט כהוגן כמו אחרי תאונה ושני הצמיגים הימניים מפונצ׳רים לגמרי, קרועים ממש.

צבט על גלגלי המגנזיום השאיר אותנו חצי פסימיים בעניין היכולת שלהם להמשיך ולשרת את הרכב.

מתברר שהבחור כנראה נתקע במהמורה או משהו אחר שגרם לו להחליק בכיכר, הרכב נכנס בגדר וזו התוצאה.

ביני לא מתמהמהה, מוציאים כלים ויאלה לעבודה. הגשם לא מתרשם משני יהודים שבאו לעזור לשני יהודים נוספים, הוא מטפטף בלי הפסקה. הרצפה מלאה בוץ ואבנים כיאה לירידה מאתר בניה.

גלגלי מגנזיום, המפתח הרגיל של הברגים עבה מדי. יש לי קופסה עם מפתחות מצופים פלסטיק, מתחיל להילחם בציפוי כדי להשמיש אותם למגנזיום, איכשהו זה עובד.

מתחילים פתיחות עם ידית כח, מעלים את הרכב על ג׳קים, מארגנים בבגאז' מקום לשני צמיגים מלאי בוץ כמו אחרי טיול שטח, ויוצאים לפנצ׳ריה של צ׳רלי.

בינתיים הילדים מתחילים לצלצל, אבא הסתבך לי הזום, אבא מתי אתה בא, אבא מה אוכלים היום? כן, כן, כמה דקות אנחנו מסיימים.

הבחור וצ׳רלי מסתדרים על מחיר ויאלה לעבודה. הגלגלים נשטפים מהבוץ כדי שיוכלו להתחיל לעבוד איתם, הצמיג מוחלף, איזון, טיפול, יציאה חזרה לרכב והרכבה של הצמיגים המתוקנים.

בזמן שאני עסוק בלהרגיע את הבית שהנה הנה אני עוד רגע מסיים, ביני עובד במסירות, מוודא שהכל כמו בספר, בבטיחות שחלילה לא יקרה אסון, כל גלגל במקום, סגירת ברגים, הורדה של הג׳קים, הידוק סופי, איסוף כלים, משחררים את הצדיקים שימשיכו מכאן בזהירות ישירות לפנצ׳ריה להמשך טיפול ויאלה חוזרים.

להוריד אותך בבית ביני?

לא, תוריד אותי בנחל מאור.

מה יש שם, אני שואל. יש אירוע פנצ׳ר, בוא נתקתק.

אבל יש לך עבודה?

לא חבל תראה את המזג אוויר הסוער הזה, איך נשאיר אותם שם, זה שלוש דקות.

כמובן זה לא שלוש דקות כי ביני לא מסתפק בלמלאות אויר עם קומפרסור. הוא צריך להחליף את הגלגל שיהיה הכי טוב.

מסיימים, מודים לגברת שהזמינה את הסיוע וביני אומר לי תוריד אותי בנחל אילון, יש אירוע שאיבה, רכב שמילא בנזין במקום סולר...

בזמן שאנחנו מטיילים מאירוע לאירוע, נסגרים עוד אירועים באזור ע"י מתנדבים נוספים, הכל מתוקתק בזריזות.

ביני המשיך להתנייד לאירועים ואני חזרתי הביתה, גאה שאני חלק מכזה ארגון, וגאה שיש לנו כזה סניף של תותחים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.