"פגיעה כפולה": בלוך הופתעה ושם הסדרה ישונה

יוסי לוז
י"ח שבט ה'תשפ"א 31/01/21
שם סדרת הדרמה של תאגיד השידור 'כאן', אשר יביא את סיפורם של הנוער בסיכון, לא יישא את השם 'בית שמש' אחרי שיחה של ראש העיר עם מפיקי הסדרה • בלוך: "אני שמחה על ההסכמה שהגעתי עם התאגיד ועם חברת ההפקה על שינוי השם. אשמח להציף את המודעות לנושא"
אילוסטרציה | צילום: מתוך ויקפדיה
אילוסטרציה | צילום: מתוך ויקפדיה

בשבועות האחרונים חשף תאגיד השידור הציבורי 'כאן', סדרת דרמה חדשה עליה הם עובדים בימים אלו בשם 'בית שמש', שתביא את סיפורם של הנוער בסיכון והאתגרים עמם הם מתמודדים – אך בעקבות פנייתה של ראש העיר עליזה בלוך שם הסדרה ישונה.

מדובר בסדרת דרמה חדשה שחלק גדול מצילומיה אמורים להיערך ברחבי העיר והיא תעניק הצצה כואבת אל החצר האחורית של ישראל ותביא את סיפורם של חבורת נערים אבודים בביה"ס לנוער בסיכון ובמורכבות היחסים שלהם עם המשטרה המקומית בבית שמש.

עם הפרסום על הסדרה החדשה, הופתעה ראש העיר עליזה בלוך לשמוע כי תאגיד השידור הציבורי החליט לקרא לה בשם העיר ובעקבות כך שוחחה עם מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ ועם מפיקי הסדרה והסבירה להם כי הסדרה לא יכולה לשאת את שם העיר, כשבעקבות הוחלט בהסכמה לשנות את שם הסדרה.

עם קבלת ההחלטה אמרה ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: "כמי שמגיעה מתחום החינוך אני רואה בחיוב את הרצון של חברת ההפקה והתאגיד להציף את סוגיית נערים בסיכון וההתמודדות שלהם. לא נכון יהיה למתג מקום אחד כמזוהה עם הנושא ובטח לא העיר בית שמש, שעוברת תהלכים משני מציאות:התפתחות תעשייה, הקמת בית ספר אנטרופוסופי, שלוחה אקדמית נפתחת בעיר, בי"ס להורים, מרכז צעירים ועוד.תושבים רבים חשו חוסר נוחות מכך".

"מיתוג בית שמש כעיר לנוער בסיכון תפגע פגיעה כפולה גם בעיר בית שמש וגם בתחום ההתמודדות עם התופעה", הוסיפה בלוך. "אני שמחה על ההסכמה שהגעתי עם התאגיד ועם חברת ההפקה על שינוי השם. במהלך ימי הצילומים שיתקיימו בעיר אשמח בשיתוף השחקנים וההפקה להציף את המודעות לנושא ובכל השיח שיתקיים סביב הסדרה"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.